TEMATYKA:
JUBILEUSZ 10-LECIA

W 2017 roku obchodzimy jubileusz 10-lecia działalności naszej szkoły wizażu. Wszystko zaczęło się w marcu 2007 roku od pierwszych szkoleń we współpracy z firmą Kryolan w naszej pierwszej siedzibie w Szczecinie. Poniżej przedstawiamy milowe kroki w rozwoju naszej szkoły:

 

2007

10 marca 2007 roku – otwarcie Salonu Wizażu przy ul. Wojciechowskiego w Szczecinie gdzie prowadziłam pierwsze szkolenia makijażu.

W kwietniu zajęłam 3. Miejsce w Mistrzostwach Polski Makijażu Profesjonalnego na Targach Beauty Vision w Poznaniu co stało się decydującym impulsem do otwarcia własnej Szkoły Wizażu w lokalu przy ul. Odzieżowej.

2008

Ukończenie dwóch obszernych kursów w Sztokholmie: “Master Make Up Artist” i ‘Teacher In the field of Fashion Make Up” w Make Up Institute Stockholm pod okiem Shaula Moalema.

Utworzyłam zawód Wizażysta we współpracy z Izbą Rzemieślniczą i zdałam pierwszy egzamin mistrzowski w Zachodniopomorskiem. Przyjęcie aktualnej do dziś nazwy Make Up Institute w nowej siedzibie przy ul. Wielka Odrzańska.

2009 

Ugruntowanie nowoczesnego programu kursów, łączącego podstawy profesjonalnego makijażu z artystycznymi i kreatywnymi technikami.
Wpis do rejestru Instytucji Szkoleniowych Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie.

2010 

Wydanie własnego podręcznika do nauki makijażu, bazującego na programie mojej Szkoły.
Współorganizacja festiwalu bodypaintingu pod nazwą „Sztuka malowania ciała” w Gryfinie.

2011  

Głęboka modernizacja programowa mojej szkoły po spotkaniu w Berlinie na The Make Up Show słynnej Einat Dan – prawdziwej, światowej gwiazdy makijażu kreatywnego i body paintingu.

2012 

Poznanie nowoczesnej linii kosmetycznej Stage Line, która do tej pory jest wiodąca marką w mojej szkole i w moim osobistym kufrze.
Duży sukces międzynarodowy – Ela Olszewska wygrywa konkurs mody awangardowej na WBF w Austrii. Makijaże do zwycięskiej kolekcji wykonała Ewa Winiarska wespół z absolwentkami MUI.

2013 

Nowa, większa siedziba na Podzamczu, przy ul. Targ Rybny 4 z własnym studio zdjęciowym.
Wprowadzenie na stałe do programu Rocznej Szkoły sesji zdjęciowych i tworzenie portfolio wizażysty.

2014 

Nadmorskie Warsztaty Bodypaintingu dla naszych absolwentów weszły na stałe do kalendarza.

2015 

Rok targów, prezentacji, warsztatów i uczestnictwa w jury różnych konkursów.
Unowocześnienie programu kursów.
Nasza absolwentka wygrała Mistrzostwa Polski w facepaintingu.

 2016 

Wydanie nowego, uaktualnionego podręcznika do nauki makijażu.
Wspólne warsztaty ze Svetlaną Rakhubą – ukraińską mistrzynią w makijażu ołówkowym zaowocowały kolejną modernizacją programu kursów.

2017 

Wdrożenie zupełnie nowej strony internetowej połączona z unowocześnieniem i zmodyfikowaniem programu nauki.
Udział, wraz z naszymi absolwentami w The Make Up Show w Warszawie na jedynej w swoim rodzaju imprezie wizażowej.

Warsztaty z Rocio Jimenez Ruiz, znanej hiszpańskiej wizażystki i poznanie oryginalnych technik makijażowych ponownie skutkuje rozszerzeniem i zmodyfikowaniem programu kursów.

Poniżej galeria naszej 10-letniej historii: