Co daje kurs wizażu?
4 października 2018

Nietrudno zauważyć, że kursy makijażu cieszą się obecnie rosnącą popularnością. Ze względu na znaczną liczbę zainteresowanych specjalistyczne szkoły oferują coraz więcej zróżnicowanych szkoleń.

Co sprawia, że znajduje się tak wiele chętnych, które pragną poznać tajniki sztuki przygotowywania profesjonalnego makijażu?

Poznaj 10 korzyści, jakie daje kurs wizażu.

 

 1. Wiedza o wizażu

Wiele osób uważa, że praca makijażystki opiera się wyłącznie na upiększaniu innych w formie praktycznej. W dużej mierze jest to prawda, jednak – jak w większości zawodów – zaplecze teoretyczne odgrywa ważną rolę także w świecie wizażu. Wzięcie udziału w kursie makijażu jest najlepszym sposobem, aby przyswoić wartościową wiedzę o zawodzie w stosunkowo krótkim czasie.

Na kursie wizażu poznasz aktualne odpowiedzi na pytania dotyczące:

 • kosmetyków:
  • które marki gwarantują trwałość i wysoką jakość;
  • co stosować w przypadku skóry wrażliwej;
  • jak dobierać właściwe pędzelki;

 

 • pielęgnacji:
  • które kosmetyki pozwalają zachować promienny wygląd cery na dłużej;
  • jak zmywać makijaż i nie podrażniać przy tym skóry;

 

 • trendów w wizażu:
  • które makijaże są uznawane za ponadczasowe;
  • co będzie modne w świecie wizażu w 2019 roku;
  • jak pogodzić trendy z różnymi oczekiwaniami klientek;

 

 • typów karnacji:
  • jak dobierać kosmetyki do różnych rodzajów urody;
  • które fryzury najlepiej podkreślają piękno danego typu karnacji.

 

 1. Profesjonalne warunki

Odpowiednie warunki otoczenia oraz stosowane kosmetyki mają niebagatelny wpływ na efekty pracy makijażystki. Niestety, większość z nas nie jest w stanie zapewnić sobie tego wszystkiego w domowym zaciszu.

Podczas szkolenia kursantki mają do dyspozycji przestronne sale z oświetlonymi lustrami i odpowiednimi fotelami. Poza tym specjalistyczne szkoły gwarantują dostęp do zróżnicowanego asortymentu z najwyżej półki.

 1. Praca z ekspertami

Czasami nie zdajemy sobie sprawy, jakie błędy popełniamy każdego dnia przy kreowaniu makijażu. Innym razem nie potrafimy nigdzie znaleźć odpowiedzi na nurtujące nas pytania związane z wizażem.

Kursy makijażu są prowadzone przez doświadczonych wizażystów, którzy szybko rozwieją dręczące nas dylematy oraz podzielą się wieloma przydatnymi wskazówkami. Eksperci podpowiedzą również, jak wystrzegać się niekorzystnych nawyków przy tworzeniu makijażu.

Ponadto w czasie szkolenia profesjonaliści stale nadzorują pracę jego uczestniczek oraz na bieżąco oceniają przygotowywane przez nie makijaże.

 1. Doświadczenie

Wiele kobiet codziennie tworzy makijaż dla siebie czy bliskich. Zazwyczaj nasza praktyka ogranicza się jednak do niewielkiej grupy, przez co nie możemy pochwalić się doświadczeniem w upiększaniu osób o różnych typach karnacji.

Profesjonalne szkoły wizażu, takie jak Make Up Institute w Szczecinie, na każdym kursie zapewniają możliwość ćwiczeń na starannie dobranych modelkach reprezentujących przynajmniej kilka rodzajów urody. Dzięki temu – w ciągu zaledwie kilku godzin – uczestniczki szkolenia mają szansę podnieść umiejętności zdobyte podczas dotychczasowej przygody z makijażem na zupełnie nowy poziom.

 1. Rozwój zawodowy

Wizażystka to współcześnie ważny i potrzebny zawód, dlatego specjalistki w dziedzinie makijażu zwykle nie mają większych problemów ze znalezieniem zatrudnienia. Niektóre z nich decydują się na prowadzenie własnej działalności w pełnym wymiarz, a inne traktują upiększanie klientów jako formę dorobienia sobie do obecnej pracy.

Ukończenie kursu wizażu umożliwia rozwój kariery zawodowej w stosunkowo niedługim czasie. Dzięki szkoleniu możesz zyskać umiejętności, dzięki którym będziesz potrafiła świadczyć swoim klientom wysokiej jakości usługi.

 1. Zdjęcia do portfolio

W profesjonalnych szkołach wizażu pod koniec kursu przeprowadzane są sesje zdjęciowe modelek wystylizowanych przez kursantki. Dzięki temu nowe wizażystki tuż po zakończeniu szkolenia są w stanie umieścić w swoim portfolio wysokiej jakości fotografie, które następnie mogą prezentować swoim potencjalnym klientkom.

 1. Certyfikat

Ukończenie szkolenia w specjalistycznym instytucie wiąże się ponadto z otrzymaniem certyfikatu. Jest on namacalnym dowodem posiadania rzeczywistych kwalifikacji związanych z kreowaniem profesjonalnego wizażu.

 

 1. Przygotowanie do egzaminu

Nieco dłuższe szkolenia stanowią bardzo dobre przygotowanie do egzaminu czeladniczego lub mistrzowskiego.

Stopień czeladnika stanowi państwowe potwierdzenie posiadania kwalifikacji w zawodzie wizażysta. Tytuł mistrza natomiast pozwala na karierę nauczyciela sztuki makijażu w zakresie zarówno teoretycznym, jak i praktycznym.

 1. Nowe wyzwanie

Ukończenie kursu wizażu stanowi interesującą formę wyzwania. Amatorki makijażu mają okazję sprawdzić się podczas pracy z profesjonalistami.

Podczas zajęć panuje zazwyczaj kameralna atmosfera, dzięki czemu kursantki nie czują presji ani stresu. Zyskują przy tym szansę na zdobycie nowych umiejętności przydatnych w codziennym życiu.

 1. Rozwój pasji

Dla miłośniczek urody oraz stylu szkolenie wizażu będzie stanowić prawdziwą przyjemność. Rozwijanie swoich zainteresowań jest istotnym elementem w procesie samodoskonalenia.

Dzięki udziałowi w kursie początkujące, jak i bardziej zaawansowane makijażystki mają okazję spędzić kilkudziesiąt relaksujących godzin na robieniu tego, co daje im prawdziwą radość oraz poczucie spełniania.

 

Dołącz do grona wizażystów

Udział w szkoleniu makijażu wiąże się z licznymi korzyściami. Jedną z często wybieranych przez miłośniczki stylu szkół wizażu jest Make Up Institute w Szczecinie. W jej ofercie znajdziesz zróżnicowane kursy na kilku stopniach zaawansowania.

Czy jesteś zainteresowana:

 • rozwojem zawodowym i personalnym;
 • połączeniem przyjemnego z pożytecznym;
 • oraz stworzeniem własnego portfolio?

Jeśli tak, to udział w kursie makijażu stanowi doskonałą propozycją właśnie dla Ciebie.