Kurs wizażu – czy warto?
4 października 2018

Coraz więcej miłośników urody i stylu decyduje się na udział w kursach wizażu. Część osób jednak nie jest do końca przekonana do tego pomysłu. Czy rzeczywiście warto uczyć się sztuki makijażu w specjalistycznym instytucie?

Okazuje się, że dzięki udziałowi w kursie wizażu masz szansę zyskać o wiele więcej niż mogłoby się początkowo wydawać.

Przedstawiamy trzy istotne powody, dla których warto ukończyć szkolenie stylisty.

 

  1. Profesjonalnie upiększysz siebie i bliskich

Umiejętność przygotowywania makijażu jest ważna dla każdej kobiety. Nasz wygląd jest przecież uzewnętrznieniem naszego wnętrza. Niestety, wiele pań nie wie, jak wykonać estetyczny makijaż albo nie potrafi skomponować niebanalnych stylizacji.

Na kursie wizażu w stosunkowo krótkim czasie masz okazję nauczyć się sztuki profesjonalnego upiększania oraz ukrywania niedoskonałości dla własnych celów.

Dzięki temu przygotowanie codziennego makijażu czy wystylizowanie się na imprezę już nigdy nie sprawi Ci problemu. Przyjaciółki, siostra i mama również na pewno docenią Twoją pomoc w uzewnętrznianiu ich wewnętrznego piękna.

 

  1. Kariera wizażystki

Ukończenie kursu to pierwszy krok do rozwoju kariery w zawodzie wizażystka. Dzięki szkoleniu zyskasz wiedzę oraz umiejętności, które przydają Ci się w przyszłej pracy.

Profesjonalne szkoły wizażu zapewniają ponadto:

  • fotografie wystylizowanych przez Ciebie modelek – unikalne portfolio, które będziesz mogła prezentować swoim klientkom,
  • ekskluzywny certyfikat potwierdzający Twoje uczestnictwo w warsztatach,
  • przygotowanie do egzaminu o dyplom Czeladnika lub Mistrza w zawodzie wizażystka (dotyczy zazwyczaj dłuższych kursów).

Tytuł Czeladnika stanowi państwowe potwierdzenie posiadania kwalifikacji zawodowych. Mistrz może dodatkowo być nauczycielem zarówno teorii, jak i praktyki wizażu.

 

Jako wizażystka masz szansę pracować robiąc to, co naprawdę lubisz. Stylistki mogą:

  • prowadzić własną działalność gospodarczą (na przykład założyć swój salon wizażu lub pracować jako freelancerki),
  • znaleźć zatrudnienie z satysfakcjonującym wynagrodzeniem między innymi w teatrze, na planie filmowym, przy sesjach fotograficznych czy w salonie kosmetycznym.
  1. Samodoskonalenie

Nieustanna nauka i podejmowanie się nowych wyzwań jest niezwykle istotne w życiu każdego człowieka.

  • Kiedy przyswajamy nowe dane, poprawia się funkcjonowanie naszego mózgu tworzą się nowe połączenia pomiędzy neuronami.
  • Odkrywanie ciekawych rzeczy i ciągłe stawianie sobie nowych celów daje nam poczucie satysfakcji, co pomaga między innym w zapobieganiu depresji.

Pożyteczne, a zarazem przyjemne spędzanie czasu na kursie wizażu daje nam zatem nie tylko korzyści zawodowe, ale także psychiczne.

 

Czy warto wziąć udział w kursie wizażu?

Uczestnictwo w szkoleniu makijażu wiąże się z wieloma zaletami związanymi z naszym życiem osobistym oraz zawodowym. Nic dziwnego, że takie warsztaty od kilku lat cieszą się rosnącą popularnością.

Jeśli jesteś miłośniczką stylu i urody, powinnaś zastanowić się nad udziałem w jednym z kursów wizażu przeprowadzanych w profesjonalnej szkole, takiej jak Make Up Institute w Szczecinie. Ten instytut proponuje wiele kursów skierowanych dla osób na różnych stopniach zaawansowania.