Jak wygląda kurs wizażu?
4 października 2018

Znajomość tajników wizażu jest niezbędna, aby potrafić profesjonalnie podkreślać czyjąś urodę oraz ukrywać niedoskonałości. Właśnie dlatego miłośniczki stylu biorą udział w różnych kursach makijażu.

Jak dokładnie przebiegają takie szkolenia?

 

Czas trwania

Podstawowe kursy trwają zwykle kilka dni. Mogą odbywać się w trybie dziennym, wieczorowym lub weekendowym. Niektóre szkoły organizują ponadto szkolenia na których realizowany jest bardziej rozbudowany program w ciągu kilku miesięcy czy roku.

 

Przed wyborem kursu powinniśmy zastanowić się, ile czasu jesteśmy w stanie na niego poświęcić i która opcja przyniesie najwięcej korzyści w naszym indywidualnym przypadku.

 

Wielkość grupy

Zajęcia odbywają się zazwyczaj w niewielkich grupach liczących od  kilku do kilkunastu osób. Dzięki temu na kursie panuje kameralna atmosfera, a prowadzący ma możliwość  poświęcenia uwagi każdej kursantce.

 

Wiele szkół umożliwia również ukończenie szkoleń indywidualnych. Jest to ciekawa opcja dla tych, którzy nie czują się zbyt pewnie podczas nauki w grupach.

 

Sala

Szkolenia powinny odbywać się w przestronnych salach wyposażonych w podświetlane lustra oraz odpowiednio dostosowane fotele. Te elementy mają niebanalny wpływ na komfort oraz jakość pracy wizażystów.

 

Dzięki zapewnieniu profesjonalnych warunków kursantki mogą poczuć jak ekspertki makijażu i efektywnie skupić na przygotowywaniu jedynych w swoim rodzaju stylizacji.

 

Kosmetyki

Na początku szkolenia prowadzący omawiają dostępne kosmetyki i akcesoria oraz dzielą się sekretami dotyczącymi ich właściwego dobierania.

 

W dobrych szkołach makijażu kursantki mogą swobodnie korzystać z asortymentu wysokiej jakości. Kosmetyki oraz pędzle powinny być nieskazitelnie czyste, zróżnicowane oraz zawsze dostępne w wystarczającej ilości.

 

Modelki

Ćwiczenia praktyczne odbywają się na licznych modelkach. Powinny one reprezentować zróżnicowane typy urody, aby kursantki miały możliwość sprawdzenie swoich sił na przynajmniej kilku rodzajach karnacji.

 

Make Up Institute w Szczecinie dba o zapewnienie starannie dobranych modelek podczas każdego szkolenia. Malowanie ich jest bowiem najlepszą metodą rozwijania praktycznych umiejętności związanych z wizażem.

 

Nauka

W czasie szkolenia eksperci przekazują zarówno podstawy teoretyczne, jak i umiejętności praktyczne związane ze światem makijażu.

 

Podczas kursu wizażu poznasz wszystkie sekrety na temat:

  • bieżących, jak i nadchodzących trendów w świecie urody;
  • kosmetyków – nauczysz się, jak wybierać te naprawdę skuteczne; które marki gwarantują wysoką jakość; itp.;
  • skutecznych sposobów pielęgnacji cery, dzięki którym skóra zyskuje młody i zdrowy wygląd;
  • typów karnacji – czym się różnią; jak dobierać odpowiednie kosmetyki do każdego z nich.

 

Prowadzący

Kursy są przeprowadzane przez profesjonalnych wizażystów, którzy mogą się zwykle pochwalić wieloletnim doświadczeniem. Eksperci dzielą się z kursantkami przydatnymi wskazówkami oraz uwagami odnośnie przygotowywanych przez nie makijażów.

 

Uczestniczki szkolenia mają przy tym okazję, aby zadać profesjonalistom własne pytania dotyczące nurtujących kwestii związanych z wizażem i uzyskać wartościowe odpowiedzi z pierwszej ręki.

 

Sesja fotograficzna

Specjalistyczne szkoły w ramach kursu makijażu przeprowadzają ponadto sesje zdjęciowe wystylizowanych przez kursantki modelek. Powinny być one przeprowadzane we właściwie zorganizowanych studiach fotograficznych.

 

Sesja zdjęciowa to bardzo ważny element kursu. Dzięki niej nowe wizażystki od razu zyskują fotografie do profesjonalnego portfolio, które już na starcie kariery będą mogły zaprezentować swoim przyszłym klientom.

 

Certyfikat i egzaminy

Po ukończeniu każdego szkolenia kursantka powinna otrzymać ekskluzywny certyfikat potwierdzający znajomość tajników wizażu. Poza tym dłuższe kursy przygotowują uczestniczki do państwowego egzaminu czeladniczego lub mistrzowskiego.

 

Świadectwo czeladnicze potwierdza posiadanie kwalifikacji zawodowych. Po trzech latach stażu można natomiast starać się o uzyskanie tytułu mistrzowskiego, który pozwala realizować się jako osoba zajmującą się praktycznym nauczeniem wizażu.

Nauka makijażu – czy warto?

 

Kurs wizażu w profesjonalnej szkole umożliwia stosunkowo szybkie zdobycie wielu umiejętności przydatnych przy tworzeniu makijażu. Warto przynajmniej rozważyć wzięcie udziału w tego rodzaju szkoleniu – tym bardziej, że dla miłośniczek piękna jest ono zwykle prawdziwą przyjemnością.

 

Jeśli interesuje Cię nauka wizażu, wiele dostępnych kursów znajdziesz w Make Up Institute w Szczecinie. Oferta tej szkoły obejmuje szkolenia na kilku poziomach zaawansowania. Dzięki temu zarówno początkujące, jak bardziej zaawansowane makijażystki znajdą w niej coś dla siebie.