Analiza kolorystyczna

Piękno od podstaw, czyli analiza kolorystyczna

Mało osób zdaje sobie sprawę, że analiza kolorystyczna to podstawa udanego wizażu. To ona pozwoli bezbłędnie zdefiniować Twój indywidualny typ urody pod względem kolorystycznym. Dzięki niej dowiedziesz się, jakie kolory pasują Ci najbardziej, a jakich powinnaś unikać. Od tego momentu zachwycający make up będzie najprostszą rzeczą pod słońcem, a Ty będziesz znała swoją paletę kolorystyczną i będziesz mogła korzystać z tej wiedzy, malując się w domowym zaciszu lub u profesjonalnej makijażystki.

Jako Szkoła Profesjonalnego Wizażu i Stylizacji ze Szczecina Make Up Institute dysponujemy wzornikiem kolorów dla Ciebie (dostaniesz go do własnego użytku, jeśli zdecydujesz się na nasze usługi). Analiza kolorystyczna określi też, jaki kolor włosów najbardziej do Ciebie pasuje, a zdobytą wiedzę i wskazówki będziesz mogła wykorzystać w dowolny sposób, przekazując je swojemu fryzjerowi.

Analiza kolorystyczna według typów urody

Prawidłowo wykonana analiza kolorystyczna jest niekwestionowaną podstawą zachwycającego wizerunku. Dzięki niej każda kobieta może zainwestować w siebie! Decydując się profesjonalną analizę kolorystyczną w naszej szkole podejmiesz dobrą decyzję, która z pewnością Ci się opłaci. Makijaż wykonany zgodnie z przyswojonymi u nas zasadami czyni cuda – optycznie odmładza twarz, usuwa efekty zmęczenia, ożywia spojrzenie, wygładza zmarszczki. I to wszystko za sprawą paru idealnie dobranych kolorów!

Analiza kolorystyczna to gra barwami, która potrafi wydobyć wszystkie atuty urody – np. nauczy Cię pięknie podkreślić kolor tęczówki, wydobyć niespotykany odcień na ustach lub wyostrzyć kości policzkowe. Właśnie dlatego kreowanie wizerunku warto zacząć od podstaw i poprzedzić ustaleniem własnego kolorytu, czyli właśnie analizą kolorystyczną. Pozwoli ona świadomie wybierać kolory, w których zawsze będziesz wyglądała korzystnie i zachwycająco – właśnie tak, jakbyś skorzystała z usług profesjonalnej makijażystki.

Analiza kolorystyczna, czyli nie każdy kolor będzie dobry

Analiza kolorystyczna pozwoli Ci zweryfikować poglądy na temat korzystnych dla Ciebie barw! I tak na przykład kolor czarny nie do każdego pasuje i nie każdy powinien po niego sięgać w codziennym wizażu. Dlaczego? Dlatego, że w źle dobranym kolorze możemy wyglądać starzej, a nawet niezdrowo. Cera wygląda wówczas na nieświeżą i szarawą, dużo starszą niż w rzeczywistości. Analiza kolorystyczna pozwoli Ci wydobywać ukryte piękno i tuszować małe niedociągnięcia. Mając świadomość własnej palety kolorystycznej można zacząć komponować własny wizerunek.

Analiza kolorystyczna, czyli jak róż może odmłodzić o dziesięć lat

Analiza kolorystyczna to tak naprawdę profesjonalna psychologia kolorów. Dzięki naszemu instruktażowi idealnego operowania paletą kolorystyczną można nabyć wiedzę o tym, jak paroma pociągnięciami różu odmłodzić twarz o parę lat, wyszczuplić nos i uwydatnić kości policzkowe. Podstawą analizy jest zrozumienie kolorów i ich „wyczucie” – w pewnym momencie będziesz dobierać barwy intuicyjnie.

Jak wygląda analiza kolorystyczna?

Analiza kolorystyczna to profesjonalizm w czystej postaci. Pierwszym krokiem jej wykonania jest dokładny demakijaż skóry. Następnie tak oczyszczoną skórę ocenia się w naturalnym świetle, biorąc pod uwagę mnóstwo czynników, np. karnację, naturalny kolor i połysk włosów, barwę oczu oraz kontrast między tęczówką a białkiem oka, kolor cętek i plamek w obrębie tęczówki czy kolor warg. To wszystko daje podstawę, aby przypisać charakterystyczne cechy Twojego wyglądu do określonego typu kolorystycznego. W ten sposób powstaje Twoja indywidualna paleta kolorystyczna!

Korzystając z naszej strony, akceptujesz nasz regulamin. Oświadczasz, że jesteś świadomy używania przez nas plików cookie i podobnych technologii w celu ulepszania i dostosowania treści oraz analizy ruchu.
Akceptuje
Korzystając z naszej strony, akceptujesz nasz regulamin. Oświadczasz, że jesteś świadomy używania przez nas plików cookie i podobnych technologii w celu ulepszania i dostosowania treści oraz analizy ruchu.
Akceptuje