Charakteryzacja
15 maja 2017

Charakteryzacja to sztuka tworzenia nowej postaci zgodnie z wizją autora. Z powodzeniem wykorzystywana jest w filmie, sztukach teatralnych eventach i innych obszarach. Dzięki charakteryzacji można zmienić wiek postaci, osobowość, całościowy wygląd zewnętrzny. Na charakteryzację składa się nie tylko profesjonalny make-up, ale także kostiumografia.

Makijaż w charakteryzacji

Profesjonalny makijaż jest podstawą dobrej charakteryzacji. Za pomocą odpowiednich kosmetyków możliwe jest całkowite zmienienie wyglądu zewnętrznego. Możemy wykreować postać w dowolnym wieku, zmienić płeć, nadać odpowiedni charakter, pokazać zmęczenie, wykreować rany czy blizny. Dzięki specjalnym materiałom charakteryzatorzy zmieniają także kształt twarzy lub elementy ciała aktora.

Co jest potrzebne do charakteryzacji

Do charakteryzacji potrzebny jest przede wszystkim zmysł artystyczny. Wymagane jest także doświadczenie plastyczne i znajomość odpowiednich technik. Nie bez znaczenia są także profesjonalne materiały, gwarantujące satysfakcjonujący efekt końcowy.

Podstawy charakteryzacji w Make Up Institute

Roczna Szkoła Profesjonalnego Wizażu i Stylizacji zawiera w programie jeden weekend poświęcony podstawom charakteryzacji. W galerii przedstawiamy skromny wybór bogatego portfolio, jakie powstało na przestrzeni lat podczas ćwiczeń i sesji w naszej szkole. Są to prace naszych słuchaczy w takich tematach jak: postarzanie, rany, oparzenia, stylizacja na znaną postać z filmu, bajki, komiksu itd.