O NAS

O NAS

Make Up Institute w Szczecinie

Make Up Institute jest Szkołą Profesjonalnego Wizażu i Stylizacji, kierowaną przez nauczyciela wizażu Ewę Winiarską – wizażystkę z międzynarodowym doświadczeniem, absolwentkę Make Up Institute Stockholm, laureatkę konkursów make up, pedagoga i plastyka, specjalizującej się w analizie kolorystycznej, pierwszym Mistrzem w zawodzie Wizażysta w Zachodniopomorskiem.
Nasza zasadnicza oferta szkoleniowa to Roczna Szkoła Profesjonalnego Wizażu i Stylizacji w systemie weekendowym oraz bogata gama kursów, szkoleń i usług.
  onas
Ewa Winiarska (na zdjęciu obok; zdjęcie powstało podczas pracy nad podręcznikiem wizażu) pracuje jako wizażystka od 20 lat. Przeszła gruntowne szkolenie w Make Up Institute w Sztokholmie pod okiem Shaula Moalema, poznając tajniki i sekrety pracy wizażysty i wzbogacając własny warsztat twórczy. Prowadziła w Sztokholmie własny program dynamicznej analizy kolorystycznej oraz pokazy stylizacji. Doświadczenia sztokholmskie i zafascynowanie awangardową linią kosmetyki kolorowej MIST Stockholm zdecydowały o otwarciu Make Up Institute w Szczecinie.
Plan edukacji Make Up Institute był początkowo wierną kopią oryginalnych kursów Make Up Institute Stockholm, stworzonych w oparciu o doświadczenia czołowych liderów wizażu, przygotowujący studentów na sprostanie wysokim wymaganiom w profesjonalnych kręgach. Ewa Winiarska stworzyła własny program i styl nauki wizażu i stylizacji. Kursy w Szczecinie zostały wzbogacone o autorski, innowacyjny program analizy kolorystycznej Ewy Winiarskiej.
Ewa wydała we wrześniu 2010 własny podręcznik wizażu „Profesjonalny Make Up” zawierający program 1-go semestru Rocznej Szkoły oraz kursu 15-dniowego Wizażysta. Książka jest bogato ilustrowana zdjęciami, szkicami i rysunkami, prowadząc adepta sztuki wizażu od elementarnych podstaw, przez klasyczne makijaże aż po kreatywne stylizacje. Wszystkie makijaże oraz szkice zostały wykonane przez Ewę Winiarską. Zdjęcia wystylizowanych modelek wykonaliśmy w naszym własnym studio fotograficznym. Z kolei w 2016 roku wydaliśmy uaktualnioną wersję podręcznika w formie eleganckiego skryptu rozszerzonego o zarys podstaw charakteryzacji.
Ewa Winiarska jest pionierem egzaminów czeladniczych i mistrzowskich w Zachodniopomorskiem. Jest pierwszym dyplomowanym Mistrzem Wizażu z certyfikatem honorowanym w Unii Europejskiej i USA. Egzamin mistrzowski złożyła 10 grudnia 2008r. przed Komisją Egzaminacyjną powołaną przez Izbę Rzemieślniczą Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Szczecinie. Dla zainteresowanych podniesieniem prestiżu tego zawodu i uzyskaniem tytułu zawodowego nie wymagającego nostryfikacji w Unii Europejskiej oferujemy kursy rozszerzone o zakres programu przygotowujący do egzaminu czeladnika i mistrza w zawodzie Wizażysta. Egzaminy mają miejsce w siedzibie Make Up Institute.

Dlaczego warto studiować wizaż w Make Up Institute?

Program
Program stworzony przez Ewę zapewnia wszechstronny rozwój w zakresie makijażu, analizy kolorystycznej i podstaw stylizacji. Plan edukacji opiera się z jednej strony na bogatym doświadczeniu ale nieustannie jest modyfikowany dzięki udziałowi w renomowanych międzynarodowych festiwalach, konkursach – m.in. w WBF w Austrii i w Sztokholmie, The Make Up Show oraz kontaktowi i warsztatach prowadzonych przez uznanych wizażystów czy bodypainterów.
Nauczyciel wizażu
Szkoła, program i styl nauki są autorskim projektem Ewy Winiarskiej. Wszystkie pokazy, prezentacje, bieżący nadzór, podpowiedzi, wsparcie i końcowa ocena każdego studenta są bezpośrednio prowadzone przez Ewę. Pomoc i asystę zapewniają utalentowane absolwentki Make Up institute, znające perfekcyjnie program i styl Szkoły.
Zajęcia
Zajęcia rozpoczyna Ewa od opisu i pokazu techniki na modelce. Z reguły techniki ćwiczone na poprzednich zajęciach są powtarzane i utrwalane na kolejnych z rozwinięciem o nowe tematy. Np. jeśli wprowadzono już na poprzednich zajęciach analizę kolorystyczną czy modelowanie twarzy, to elementy te są ponownie ćwiczone podczas następnych zajęć przy wprowadzaniu nowej techniki – np. makijażu wieczorowego. W ten przemyślany sposób uczymy od podstaw aż po kreatywne techniki w makijażu. Kursantki są nieustannie, na bieżąco, podczas zajęć kontrolowane przez Ewę i ewentualnie doświadczone asystentki. Pod koniec zajęć każda praca jest oceniana. Każdy student posiada własny zeszyt ocen, gdzie Ewa ocenia pracę i wpisuje swoje uwagi. Ten system pozwala łatwo kontrolować postępy. Pracujemy do 6 – 7 godzin dziennie. Naszym zdaniem to maksymalny czas w którym wizażysta może efektywnie skupić się na pracy a malowanie sprawia przyjemność.
Modelki
Pracujemy na modelkach. Nie tracimy czasu na często spotykany system pracy wzajemnej. Ćwiczymy na różnych twarzach i spotykamy się z różnymi cerami, kształtami twarzy ale i osobowościami. To daje pełne wykorzystanie czasu i możliwość dogłębnej praktyki.
Miejsce, wyposażenie
Każdy student ma do dyspozycji własne stanowisko make-up. Korzystamy z pełnej palety profesjonalnych kosmetyków Stage Line oraz Kryolan a także innych marek – do dyspozycji ponad 1.100 testerów wysokojakościowych produktów make-up w bogatej palecie kolorów. Dbamy o pełną dostępność kosmetyków i produktów oraz wyposażenia pomocniczego. Naszą żelazną zasadą jest praca na pełnowartościowych, o wysokiej jakości produktach. Jesteśmy absolutnie przekonani, że stosowane przez nas produkty są doskonałe tak do nauki jak i profesjonalnego zastosowania w komercyjnej praktyce.  Dlatego i tylko dlatego polecamy te produkty.
Grupa
Liczba studentów, jaka może być przyjęta na poszczególny kurs jest ograniczona, dzięki czemu każdy może liczyć na pomoc i uwagę. Grupa liczy maksymalnie do 14 osób na Rocznej Szkole. Z kolei na kursach dziennych grupa liczy przeważnie około 6 – 8 osób. Pracujemy intensywnie i efektywnie gdyż naszym celem jest wykształcenie profesjonalnych wizażystów.
Zapewniamy wysoką jakość edukacji, dzięki bogatemu wyposażeniu, fachowej kadrze i współpracy z profesjonalnymi wizażystami, charakteryzatorami i fryzjerami. Dysponujemy własnym studiem fotograficznym na potrzeby naszych kursów.
Zdecydowanie preferujemy praktykę: ćwiczenia, opanowanie podstawowych technik oraz tajników dobrego make-up a przede wszystkim wykonywanie różnorodnych makijaży, kamuflaży i charakteryzacji. Każdego dnia kursanci wykonują przynajmniej dwa makijaże i stylizacje na modelkach.
Portfolio
W ciągu 2-go semestru Rocznej Szkoły nasze prace dokumentowane są w studio fotograficznym a następnie omawiane wspólnie podczas prezentacji. Kursanci tworzą profesjonalne portfolio zawierające starannie obrobione zdjęcia wystylizowanych modelek i modeli. Ponadto oferujemy osobne kursy, na których tworzymy port folia wizażysty dopasowane do indywidualnych oczekiwań.

Dyplom

Kursy kończą się egzaminem wewnętrznym prowadzonym przez Ewę Winiarską. Warunkiem pomyślnego wyniku egzaminu jest wykonanie kreatywnego, autorskiego makijażu wraz ze stylizacją według własnego projektu.
Każdy absolwent szkolenia otrzymuje certyfikat.
Każdy absolwent kursu (ponad 100-godzinnego) otrzymuje certyfikat oraz zaświadczenie na druku MEN uprawniające do przystąpienia do egzaminu czeladniczego.

Masz pytania? zadzwoń, przyjdź, zapraszam, Ewa Winiarska

Zapraszamy
Make Up Institute
ul. Targ Rybny 4, 70-535 Szczecin

mist@makeup-institute.pl
tel. 91 81 37 660
tel. kom. 691 89 89 89
Biuro i sklep make up czynne tylko w czasie kursów.

Polityka prywatności
Korzystając z naszej strony, akceptujesz nasz regulamin. Oświadczasz, że jesteś świadomy używania przez nas plików cookie i podobnych technologii w celu ulepszania i dostosowania treści oraz analizy ruchu.
Akceptuje
Korzystając z naszej strony, akceptujesz nasz regulamin. Oświadczasz, że jesteś świadomy używania przez nas plików cookie i podobnych technologii w celu ulepszania i dostosowania treści oraz analizy ruchu.
Akceptuje