1. Miejsce pracy
Sala szkoleniowa Make Up Institute mieści się przy ul. Bocianiej 21 w Szczecinie / Żelechowa-Warszewo. Każda wizażystka ma do swojej wyłącznej dyspozycji stanowisko make up wraz z krzesłem i lustrem. Pracujemy w sali odpowiednio oświetlonej światłem ogólnym; dodatkowo każde stanowisko ma indywidualne oświetlenie.

2. Kosmetyki make up
Mamy do dyspozycji zestaw testerów profesjonalnych produktów Eva Perfect Make Up, Stage Line, Kryolan, Make Up Atelier Paris, MIST Stockholm oraz innych producentów. Są to produkty o najwyższej jakości, doskonałe do nauki wizażu jak i pracy wizażysty. Łącznie dysponujemy około 1.200 testerami

3. Godziny kursu
Godziny podane w grafiku są standardowym, średnim czasem niezbędnym do realizacji programu, określonym na bazie naszego doświadczenia. Akceptujemy wydłużenie tego czasu w rozsądnych granicach, jeśli jest to niezbędne do dokończenia i „zaliczenia” zadanego tematu. W przeciwnym wypadku, tj. zakończenia tematu przed upływem przeznaczonego na to czasu nie przewidujemy dodatkowych zajęć a wizażystka może go wykorzystać w dowolny sposób np. konsultacje z nauczycielem wizażu.

4. Modelki
Podstawą szkolenia są praktyczne ćwiczenia na modelkach; najlepiej różnych na każdych zajęciach. Zaproszenie modelek leży w gestii kursantek. Kursantki nie powinny mieć problemów z zaproszeniem modelek do pozowania, gdyż są to ciekawe zajęcia, dające modelkom możliwość wypróbowania różnych makijaży, kolorów itd. Do pozowania nie są potrzebne żadne umiejętności ani przygotowanie. Pozowanie trwa około 1,5 do 2 godzin. Modelki, bardzo chętnie pozujące bezpłatnie, można poszukać w Internecie. Szczególnie interesujące i bardzo skuteczne są tu portale społecznościowe. Dla osób przyjezdnych zaprosimy modelki z naszej bazy – prosimy każdorazowo o zgłoszenie mailowo braku modelek.

5. W toku zajęć kursantki często fotografują modelki z wykonanymi makijażami. Ponadto zdjęcia wykonujemy podczas niektórych zajęć. Prosimy pamiętać o kwestiach prawnych – prawach autorskich i wykorzystaniu wizerunku. Według ustawodawstwa prawa autorskie należą do fotografa. Prawo do wizerunku – do fotografowanej modelki. W celu zapewnienia możliwości wykorzystania wizerunku modelki, np. we własnym portfolio, należy mieć, dla prawnego bezpieczeństwa, zgodę modelki na piśmie. Zdecydowanie polecamy modelki pełnoletnie. Udostępniamy odpowiednie formularze umów z modelkami na wykorzystanie ich wizerunku.

6. Pędzle
Najważniejsze narzędzie profesjonalnego wizażysty, dlatego kursantki powinny mieć osobisty zestaw pędzli i gąbek dobrej jakości. Taki zestaw można zakupić w Make Up Institute. Zainteresowanych prosimy o kontakt.

7. Sztuczne rzęsy i kępki
Do nauki klejenia – używamy testerów rzęs; do sesji fotograficznych, jeśli jest taka potrzeba, powinniśmy stosować nowe – do kupienia w MUI w specjalnej cenie.

8. Osoby towarzyszące
Ze względu na ograniczone miejsce w naszej siedzibie bardzo prosimy o nie zapraszanie osób towarzyszących – ani chłopaka, mamy czy koleżanki. Proszę uwierzyć, że stwarza to niekomfortowe sytuacje dla kursantek i dla nas wszystkich. Proszę uprzedzić o tym również modelki. Jeśli ktoś ze znajomych czy rodziny chciałby jednak zobaczyć Was podczas zajęć to oczywiście jest to możliwe, ale bardzo prosimy o uprzedzenie, aby były to krótkie odwiedziny.

9. Specjalne oferty dla kursantów
Oferujemy specjalne ceny profesjonalne na Stage Line oraz upust 5% na kosmetyki Kryolan podczas trwania kursu. Dla chętnych oferujemy dodatkowe lekcje, m.in. indywidualne u Ewy z zakresu makijażu oraz stworzenia indywidualnego portfolio.

10. Pytania, problemy
Nie chowaj problemów. Jeśli masz jakiekolwiek uwagi prosimy o ich zgłaszanie. Od razu. Czujemy się odpowiedzialni za Wasze wykształcenie, bezpieczeństwo i miłą atmosferę podczas kursu.

11. Egzamin czeladniczy w zawodzie Wizażysty.
Dla wizażystek doceniających dyplom czeladnika organizujemy, we współpracy z Izbą Rzemieślniczą MSP w Szczecinie, egzamin czeladniczy. Egzamin prowadzony jest w naszej siedzibie. O szczegółach poinformujemy podczas kursu.