Makijaż kobiety dojrzałej – czym się wyróżnia i jak się go nauczyć?

 

Makijaż jest dla części osób niczym dotknięcie czarodziejskiej różdżki. Pozwala ukryć mankamenty urody i podkreślić jej atuty, a w niektórych przypadkach – również odjąć lat. Jakie zasady warto znać, gdy wykonuje się makijaż u kobiet dojrzałych? Zapoznaj się z naszym poradnikiem!

 

Makijaż kobiety dojrzałej – najważniejsze wyzwania

Dlaczego makijażowi kobiety dojrzałej poświęca się tyle uwagi? Ponieważ z pewnych względów stanowi on większe wyzwanie niż codzienny make-up młodszej osoby. Wszystko dlatego, że wraz z wiekiem nasze ciało po prostu się zmienia i nie omija to również twarzy. Skóra traci sprężystość, zmienia się owal twarzy, kąciki ust czy oczu opadają, a na cerze pojawiają się zmarszczki i przebarwienia. Makijaż musi więc uwzględniać to wszystko. Za jego pomocą chcemy bowiem odjąć, a nie dodać optycznie lat. Do malowania dojrzałej twarzy należy więc podchodzić zupełnie inaczej, niż do innych typów makijażu i nie zapominać o kilku ważnych zasadach.

 

Przygotowanie do wykonania makijażu i dobór produktów

Makijaż nigdy nie wygląda dobrze na zaniedbanej, przesuszonej cerze. Zasada ta nie omija także kobiet dojrzałych. W pierwszej kolejności należy więc zwrócić uwagę na pielęgnację i dołożyć wszelkich starań, aby skóra dobrze się prezentowała. Nie oznacza to oczywiście, że można oczekiwać od kobiety po 50 roku życia cery jak u 20 latki, jednak warto zachęcić ją do używania kosmetyków pielęgnacyjnych dostosowanych do specyficznych potrzeb związanych z wiekiem. Makijaż warto też rozpocząć od nałożenia kremu nawilżającego. Kolejną istotną kwestią jest dobór produktów.  Tutaj świetnie sprawdzą się kosmetyki mające dodatkowo właściwości liftingujące. Co więcej, znacznie lepiej sięgnąć po produkty w płynie i w kremie, niż wersję sypkie – te ostatnie mogą bowiem osadzać się w zmarszczkach.

 

Makijaż kobiety dojrzałej – najważniejsze zasady

Podstawową, złotą wręcz zasadą w makijażu kobiety dojrzałej jest umiar. Zdecydowanie lepiej nałożyć mniej dobrej jakości produktu, niż przesadzić i uwydatnić w ten sposób niedoskonałości cery. W przypadku dojrzałej twarzy poleca się też unikać zbyt krzykliwych kolorów, a w szczególności perłowych kosmetyków oraz ciężkich matów. Podkreślają one jedynie powstałe na skórze bruzdy. Zamiast tego warto sięgnąć po beże, szarości i inne stonowane kolory zamknięte w kosmetykach o lekkiej konsystencji. Nie należy też sięgać po samoopalacze, gdyż opalona skóra dodaje optycznie lat.

 

Gdzie się uczyć malowania dojrzałej twarzy?

Makijaż kobiety dojrzałej to popularne zagadnienie nauczane na kursach makijażu. Jest to ważny punkt zarówno szkoleń dla wizażystek, jak i kursów dla początkujących. Makijaż kobiety dojrzałej jest bowiem na tyle specyficznym zagadnieniem, że szkoły i instytuty makijażu poświęcają mu odrębny blok zajęć. Jeśli więc marzysz o karierze w branży beauty, zgłoś się na kurs zawierający również punkt o malowaniu dojrzałych kobiet, tak, aby żadna klientka nie była w stanie Cię zaskoczyć.