Makijaż ust – czy znasz podstawowe produkty?

Tworzenie własnej bazy kosmetyków może okazać się bardziej skomplikowanym zadaniem, niż można by się tego spodziewać. Rynek produktów do makijażu zalewa nas nowymi propozycjami, również z kategorii produktów do ust. Sprawdź już teraz, co koniecznie powinno znaleźć się w Twojej kosmetyczce, by móc podkreślić usta na każdą okazję.

 

Makijaż ust – jaki powinien być?

 Usta i oczy to zazwyczaj dwa najmocniejsze akcenty w makijażu. W dużej mierze będą odpowiadały za całościowy efekt, jaki osiągniemy make-upem. Bez względu więc na to, czy malujesz się do pracy, czy na wieczorne wyjście, warto poświęcić swoim ustom odpowiednio dużo uwagi. Usta, aby makijaż wyglądał na nich atrakcyjnie i utrzymywał się wystarczająco długo, powinny być zadbane. Zawsze warto więc w pierwszej kolejności zadbać o ich właściwą pielęgnację. Kolejnym ważnym aspektem będzie dobór koloru kosmetyków. Powinien on współgrać z naszym typem urody i warto, aby po prostu czuć się w nim dobrze. Usta należy też malować precyzyjnie, nie warto więc się spieszyć, a jeśli potrzebujesz dodatkowego wsparcia w tej kwestii, możesz skorzystać z podstawowego szkolenia makijażu.

 

Podstawowe produkty do ust – przewodnik

Na rynku oferowanych jest wiele produktów dedykowanych do ust. W tym krótkim przewodniku omówimy najważniejsze z nich, aby każdy mógł wybrać opcję najlepszą dla siebie.

 

Pomadka ochronna

Pomadka ochronna lub balsam to kosmetyki pielęgnacyjne. Nie służą do nadania ustom koloru, ale do nawilżenia ich i utrzymania pięknego wyglądu. Zapobiegają również przesuszeniom i powstawaniu nieestetycznych suchych skórek. Większość tego typu kosmetyków jest bezbarwna, choć można nabyć również wersje nadającą delikatny kolor. Warto używać balsamu lub pomadki ochronnej na co dzień, aby później łatwiej wykonać makijaż kosmetykami kolorowymi.

 

Szminka

Jest to produkt kolorowy służący do nadania ustom koloru. Ma najczęściej formę sztyftu, choć popularność zyskują również pomadki w płynie. Składa się przede wszystkim z tłustego kremu i barwnika, i w podstawowej wersji nie posiada substancji pielęgnacyjnych, choć można zaopatrzyć się również w szminki, które dodatkowo pielęgnują usta. Szminka może posiadać matowe lub satynowe wykończenie.

 

Konturówka

Konturówka to kosmetyk kolorowy w formie ołówka, sztyftu lub pędzelka. Służy do obrysowania ust. Dzięki niej kontur ust staje się bardziej wyrazisty, a pomadka się nie rozmazuje. Za pomocą konturówki można również optycznie powiększyć usta lub lekko skorygować ich naturalny kształt.

 

Błyszczyk

Podobnie jak pomadka jest to kosmetyk kolorowy, którego głównym zadaniem jest nadanie ustom określonej barwy. W odróżnieniu od pomadki da jednak efekt blasku, który osiągany jest m.in. poprzez zatopienie w formule kosmetyku specjalnych drobinek. Dużo częściej niż w przypadku szminek można natrafić na preparaty łączące w sobie właściwości barwiące i pielęgnacyjne.

 

O czym jeszcze warto pamiętać?

 Kompletując kosmetyczkę, nie musisz nabywać wszystkich rodzajów produktów do ust. Warto jednak posiadać co najmniej jeden kosmetyk pielęgnacyjny i kolorowy – taki, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Jeśli w wykonywaniu makijażu ust nie czujesz się pewnie, również nie musisz się martwić. Z pewnością uzyskasz pomoc od doświadczonej wizażystki lub instruktorki na kursie makijażu.