Jak wybrać odpowiednią szkołę wizażu?

15.02.2023 Ewa Winiarska

Jak wybrać odpowiednią szkołę wizażu?

Profesjonalny makijaż - co warto o nim wiedzieć - makeup-institute.pl

 Szukając ofert kursów makijażu, możesz być zaskoczona, jak wiele oferuje ich współczesny rynek. Dzieje się tak m.in. za sprawą podkreślanej na każdym kroku roli kreacji wizerunku. Czym jednak kierować się przy wyborze kursu oraz szkoły makijażu, aby mieć pewność dobrze zainwestowanych pieniędzy i produktywnie spędzonego czasu? Chcemy Ci dziś w tym doradzić.

 

Szkoła wizażu – co może zaoferować?

 Szkoły beauty to najlepsze miejsce do rozpoczęcia swojej przygody z makijażem. Ofertę dla siebie znajdą tam zarówno panie, które chcą związać z wizażem i stylizacja swoją karierę zawodową, jak i te, które chcą po prostu dobrze nauczyć się wykonywania makijażu na własny użytek. Różnego rodzaju akademie wizażu i instytuty makijażu wychodzą naprzeciw potrzebom obu grup, i starają się wciąż poszerzać ofert o nowe kursy. W ofercie szkoły make-upu można znaleźć więc kursy dla profesjonalistów, warsztaty dla początkujących, a także zajęcia przygotowujące do egzaminu czeladniczego. Czas trwania szkolenia może wahać się od kilku do nawet kilkudziesięciu godzin. W tych propozycjach można więc nieco się pogubić, jednak już w następnej sekcji podpowiemy, jak sobie tę decyzję ułatwić.

 

Co wziąć pod uwagę, wybierając konkretną szkołę wizażu?

 Wybierając szkołę, warto zwrócić uwagę na kilka czynników:

 

  • Swoje potrzeby i oczekiwania

 

To jedna z najważniejszych kwestii do przemyślenia. Warto zadać sobie pytanie, czy idąc na kurs, chcemy nauczyć się wykonywać lepszy makijaż, rozwinąć swoje hobby czy też myślimy o karierze zawodowej wizażystki. Niektóre szkoły mogą bowiem specjalizować się w ofercie skierowanej do konkretnej grupy kursantek.

 

  • Lokalizacja

 

Szkoły wizażu obecne są w różnych miastach, małych i większych. Szkoły w większych miejscowościach, zwłaszcza w stolicy mogą być lepiej wyposażone czy zatrudnić większą kadrę, jednak jeśli mieszkasz dość daleko, musisz zastanowić się nad kwestią ewentualnych dojazdów, a niekiedy nawet czasowej przeprowadzki.

 

  • Strona internetowa

 

Nie jest to sprawą najważniejszą, ale warto zapoznać się ze stroną internetową szkoły. Jeśli jest przejrzysta, a oferta została dobrze opisana, będziesz mogła lepiej wybrać odpowiedni kurs dla siebie.

 

  • Kwalifikacje prowadzących

 

Nie ma nic niewłaściwego w sprawdzeniu kwalifikacji zarówno osób prowadzących szkolenie, jak i właściciela danej akademii. Informacje o ukończonych szkoleniach, studiach i zdobytych certyfikatach często można znaleźć również na stronie internetowej i w ten sposób zweryfikować, czy mamy do czynienia z profesjonalnym podmiotem.

 

  • Opinie o szkole

 

Współcześnie dość łatwo jest znaleźć w internecie opinie na temat danego miejsca. Warto się z nimi zapoznać, a w przypadku ewentualnego braku recenzji w sieci, zadać pytanie na branżowych grupach w mediach społecznościowych.

 

  • Komunikacja ze szkołą

 

Sprawne odpowiadanie na maile i jasna komunikacja telefoniczna pozwalają zaoszczędzić wiele stresu oraz uniknąć marnowania czasu. Mówią też dużo o przyszłej współpracy z daną szkołą, dlatego nie warto zupełnie pomijać tego aspektu w swoich rozważaniach.

 

Szkoła i kurs makijażu – wybierz najlepsze rozwiązanie

Wybierając szkołę makijażu, warto też oczywiście sprawdzić, jak bogate programy kursów oferuje oraz jakie materiały szkoleniowe zapewnia. Najważniejsze jednak, aby poświęcić swojej decyzji odpowiednią ilość uwagi i czasu, ponieważ tylko z zajęć w profesjonalnej szkole wyniesiesz wiedzę, która przyda Ci się w dalszym życiu i karierze zawodowej.