Bodypainting w Make Up Institute

09.01.2020 Ewa Winiarska

Malowanie ciała czyli jedna z najstarszych form sztuki

Sztuka malowania ciała jest ważnym elementem kształcenia wizażystów w Make Up Institute. Bodypainting a także facepainting uprawiamy na zajęciach w szkole gdzie nasi wizażyści rozpoczynają swoją przygodę z tą sztuką ale także jeździmy na festiwale i konkursy a ponadto, jako nieliczni a może i jedyni w Polsce, organizujemy plenery bodypaintingu. Te ostatnie są bezpłatne dla naszych absolwentów.

Wykonujemy także komercyjne bodypaintingi – jako reklama dla firm, zarówno na żywo np. na targach jak i studyjnie do zdjęć na materiały reklamowe.

Najczęście jednak jest to forma artystycznej ekspresji. W poniższej galerii zebraliśmy setkę prac, powstałych w Make Up Institute: na zajęciach, przez zaproszonych artystów; w studio i w plenerze; są także prace komercyjne.

Naszą specjalnością są fluoro-bodypaintingi; wykonaliśmy wiele prac do celów komercyjnych. Do nauki sztuki bodypaintingu często stosujemy efektowną technikę wtapiania w tło. Daje ona świetne rezultaty i dużą satysfakcję dla wizażysty nawet gdy jest to jego pierwsza próba bodypaintingu. Lubimy tworzyć zespołowo; ostatnio coraz częściej grupa naszych wizażystów maluje dwie – trzy modelki.

Olbrzymią rolę pełni inspiracja. Staramy się wpoić naszym wizażystom aby inspiracji szukać w sztuce, przyrodzie, własnej wyobraźni. Nie kopiować cudzych prac. Świetną do tego celu jest technika wtapiania w tło gdyż powstają wtedy niepowtarzalne prace, takie jak wiele w tej galerii.