Czym jest serum do twarzy i jak go używać? – Indywidualny kurs makijażu

20.09.2022 Ewa Winiarska

Jeśli interesujesz się tematem makijażu lub pielęgnacji skóry lub ukończyłaś indywidualny kurs makijażu, prawdopodobnie zauważyłaś, że serum stają się coraz bardziej popularne. Czym dokładnie jest serum do twarzy i jak wybrać odpowiednie do twojego rodzaju skóry? Serum to produkt do pielęgnacji, który zawiera duże ilości różnych składników aktywnych, takich jak witaminy, peptydy, kwasy i wiele innych. Te aktywne składniki łączą się i kierują do konkretnych problemów związanych z pielęgnacją skóry i rozwiązują je. Serum są zazwyczaj półprzezroczyste, żelowe lub płynne i są cieńsze od kremów nawilżających. W tym artykule postaramy się przybliżyć na czym polega działanie serum, jakie są jego właściwości i jak je dopasować nie tylko do naszego rodzaju skóry ale również problemów na twarzy z którymi się zmagamy.

kurs wizażu szczecin

Czym jest serum do twarzy? – Kurs wizażu w Szczecinie

Mówiąc najprościej, serum do twarzy dostarcza skórze potężną dawkę składników, zazwyczaj w celu osiągnięcia konkretnego efektu. Serum to wysokowydajne, skoncentrowane preparaty, które zostały opracowane z myślą o konkretnych problemach skóry i dodaniu jej energii. Ich struktura i charakterystyka jest skomplikowana, ale możesz rozszerzyć swoją wiedzę o pielęgnacji skóry podejmując kurs wizażu Szczecin. Serum zawiera zwykle mniej składników niż inne produkty do pielęgnacji skóry, takie jak kremy nawilżające, ale zawarte w nich substancje o silnym działaniu wnikają głęboko i skutecznie. Serum do twarzy ma zwykle postać przejrzystego żelu lub płynu. Zazwyczaj mają lekką konsystencję, która sprawia, że idealnie nadają się do nakładania na inne produkty uzupełniające.

Rodzaje serum do twarzy – Szkoła wizażu w Szczecinie

Dostępnych jest wiele różnych rodzajów serum, w tym nawilżające, rozjaśniające, złuszczające i przeciwstarzeniowe. Przed zakupem musisz określić, jakie problemy chcesz rozwiązać za pomocą serum. Zastanów się dobrze nad swoimi kluczowymi problemami. Jak można się spodziewać, rodzaj skóry odgrywa ważną rolę. Na przykład, skóra sucha/odwodniona skorzysta z nawilżającego serum do twarzy, podczas gdy skóra tłusta lub trądzikowa prawdopodobnie dobrze zareaguje na preparat złuszczający. Jeśli nie jesteś pewna swojego typu skóry – lub masz więcej niż jeden problem – umów się na konsultację z dermatologiem lub specjalistą od pielęgnacji skóry. Podjęcie nauki w szkole wizażu Szczecin również umożliwi ci powiększenie swojej wiedzy o pielęgnacji skóry.

kurs wizażu szczecin

Serum nawilżające

Jak można się spodziewać po nazwie, serum nawilżające ma za zadanie wprowadzić do skóry wilgoć/wodę (a także zapobiegać jej utracie). Zwróć uwagę na formuły zawierające kwas hialuronowy, jeden z najczęstszych składników serum nawilżającego. Kwas hialuronowy – znany również jako hialuronian sodu – jest silnym humektantem, który przyciąga i wiąże wilgoć ze skórą, dzięki czemu jest ona jędrna i nawilżona. Gliceryna i Aloe Vera są również silnymi substancjami nawilżającymi.

Serum złuszczające

Złuszczanie to proces usuwania martwych komórek z powierzchni skóry. Wykonany prawidłowo, ma wiele zalet. Złuszczanie pomaga odblokować pory, utrzymuje cerę jasną i czystą oraz umożliwia skuteczniejsze działanie kolejnych zabiegów miejscowych. Serum złuszczające to chemiczne środki złuszczające, które wykorzystują składniki takie jak kwasy do rozbijania wiązań między komórkami skóry, dzięki czemu są one łatwiej usuwane. Typowe przykłady to kwas glikolowy, cytrynowy, migdałowy, jabłkowy i mlekowy – wszystkie z nich to alfa-hydroksykwasy (AHA) – oraz kwas salicylowy, BHA (beta-hydroksykwas).

Serum rozjaśniające

Serum rozjaśniające zostało opracowane z myślą o zwalczaniu przebarwień, zmniejszaniu odbarwień oraz zwiększaniu jasności i blasku skóry. Witamina C i Niacynamid to dwa kluczowe składniki, na które należy zwrócić uwagę. Witamina C pomaga uzyskać blask poprzez wspieranie zdrowego obrotu komórek skóry i blokowanie enzymu odpowiedzialnego za produkcję melaniny. Jest to więc doskonały wybór, jeśli chcesz zmniejszyć widoczność uszkodzeń spowodowanych działaniem słońca i wyrównać koloryt czerwonej, plamistej skóry. Niacynamid (znany również jako witamina B3) jest znany ze swojej zdolności do eliminowania matowości i nierównomiernego kolorytu skóry. Może również zminimalizować widoczność porów i wzmocnić funkcję barierową skóry. W przeciwieństwie do witaminy C, która może powodować podrażnienia, jeśli Twoja skóra jest wrażliwa lub reaktywna, Niacynamid jest ogólnie dobrze tolerowany przez wszystkie rodzaje skóry.

Serum przeciwstarzeniowe

Termin przeciwstarzeniowe obejmuje ogromne spektrum zagadnień, choć większość osób kojarzy go przede wszystkim z liniami na skórze i zmarszczkami. Jednakże, tonacja, tekstura i objętość skóry powinny być również kluczowymi kwestiami. Wiele problemów związanych ze starzejącą się skórą jest spowodowanych spowolnieniem obrotu komórek. Z pomocą przychodzi cudowny składnik Retinol – forma witaminy A – który słynie ze swojej zdolności do wspomagania regeneracji komórek skóry i jest uważany za jeden z najskuteczniejszych dostępnych składników przeciwstarzeniowych.