Dlaczego powinniśmy nosić SPF cały rok? Kurs wizażu Szczecin

23.09.2022 Ewa Winiarska

Wszyscy słyszeliśmy, jak ważne jest stosowanie filtrów przeciwsłonecznych dla ochrony skóry, ale czy znasz konkretne powody? Nasza skóra ciężko pracuje, aby chronić nas przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym, dlatego powinniśmy używać kremów z filtrem, aby pomóc jej blokować szkodliwe promienie UV. Nawet w pochmurne dni nasza skóra jest podatna na działanie promieni słonecznych, które z czasem mogą prowadzić do raka skóry, przebarwień i zmarszczek.

Największą zmianą, jaką możesz wprowadzić do swojej codziennej rutyny indywidualnego kursu makijażu, aby pomóc chronić swoją skórę, jest nakładanie kremu z filtrem każdego ranka i powtarzanie tego przez cały dzień.

indywidualny kurs makijażu

Co to jest SPF? – Szkoła wizażu w Szczecinie

SPF oznacza „współczynnik ochrony przeciwsłonecznej”. SPF jest miarą stopnia ochrony produktów ochrony przeciwsłonecznej przed promieniami UVB. W sumie istnieją trzy rodzaje promieni UV: UVA, UVB i UVC. UVC, choć najbardziej szkodliwe, jest filtrowane przez atmosferę, więc najczęściej słyszymy o UVA i UVB. Podczas gdy UVA stanowi 95% promieniowania docierającego do powierzchni ziemi, wnika ono głębiej i jest obecne przez cały rok.

Spośród trzech promieni UV, UVB nie wnika w skórę tak głęboko jak UVA, jednak powoduje większość oparzeń słonecznych. Odgrywają również największą rolę w wywoływaniu nowotworów skóry, do których należy śmiertelnie niebezpieczna forma raka skóry w postaci czarnego znamienia – czerniak złośliwy. Tymczasem promienie UVA również mogą przyczynić się do powstania raka skóry. Wnikają one głębiej w naszą skórę i odgrywają większą rolę w przedwczesnym starzeniu się skóry, takim jak powstawanie zmarszczek. Co więcej, nawet 80% oznak starzenia się skóry, takich jak linie, zmarszczki, plamy posłoneczne itp. wynika z ekspozycji na promieniowanie UV.

kurs wizażu szczecin

Zalety stosowania kremu SPF – Indywidualny kurs makijażu

Zmniejsz ryzyko oparzeń słonecznych

Wszyscy specjaliści w dziedzinie kursu wizażu Szczecin podkreślają znaczenie ochrony skóry i zapobiegania oparzeniom słonecznym. Poparzeń słonecznych można nabawić się spędzając dłuższy czas na zewnątrz bez ochrony przeciwsłonecznej, a także korzystając z łóżek lub kabin do opalania. Jeśli stale ulegasz poparzeniom słonecznym, może to prowadzić do uszkodzeń, które mogą powodować raka skóry, przedwczesne zmarszczki i wiele innych problemów skórnych.

Zapobieganie oznakom starzenia się

Wielokrotne przebywanie na słońcu bez żadnej ochrony może spowodować uszkodzenie elastyny, kolagenu i komórek skóry. Z czasem może to prowadzić do przedwczesnych oznak starzenia, takich jak przebarwienia, zmarszczki, drobne linie i skórzasty wygląd. Przedwczesne starzenie, zwane fotostarzeniem, jest powszechne u osób, które spędzają czas na słońcu bez ochrony przeciwsłonecznej – zwłaszcza w wieku 20 i 30 lat. Na szczęście można zapobiec tym problemom skórnym stosując codziennie filtry przeciwsłoneczne.

Zmniejsz swoje ryzyko zachorowania na raka skóry

Stosowanie kremu z filtrem każdego dnia, nawet gdy jest pochmurno, to jeden z najlepszych sposobów zapobiegania rakowi skóry. Statystyki pokazują, że w wieku 70 lat jeden na pięciu Amerykanów zachoruje na raka skóry. Możesz obniżyć swoje ryzyko zachorowania na tę chorobę stosując minimum SPF 30 wielokrotnie każdego dnia. Aby uzyskać jeszcze lepszą ochronę, możesz stosować wyższy poziom SPF. Jeśli spędzasz dłuższy czas na zewnątrz lub będziesz przebywać w wodzie, powinnaś nakładać krem z filtrem co dwie godziny.

kurs wizażu cena

Zapobieganie przebarwieniom skóry

Życie z przebarwieniami skóry może być trudne, zwłaszcza gdy pojawiają się one w późniejszym okresie życia. Te obszary przebarwień są często nazywane „plamami słonecznymi” lub „plamami wątrobowymi” i mają zwykle kolor od brązowego do opalonego. Często pojawiają się one na twarzy, głowie, dłoniach i ramionach i mogą dotyczyć zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Nakładanie kremu z filtrem przeciwsłonecznym w ciągu dnia może pomóc zapobiec pojawieniu się tych plam na skórze.

Zmniejszenie stanu zapalnego

Kiedy nasza skóra jest wystawiona na działanie promieni UV, może to powodować bolesne zaczerwienienie i stan zapalny. Może to być szczególnie trudne dla osób z takimi problemami skórnymi jak łuszczyca czy trądzik różowaty. Noszenie kremu z filtrem każdego dnia pomaga zapobiegać stanom zapalnym wywołanym przez szkodliwe promienie. Jeśli masz skłonność do zaczerwienień i wrażliwą skórę, poszukaj kremu z filtrem o delikatnych składnikach, takich jak tlenek cynku lub dwutlenek tytanu.

indywidualny kurs makijażu

Wskazówki dotyczące wyboru kremu z filtrem- Kurs wizażu w Szczecinie

Wybór produktu z filtrem przeciwsłonecznym może być przytłaczający, biorąc pod uwagę wszystkie dostępne opcje. Jedną z najważniejszych rzeczy, na które należy zwrócić uwagę według szkoły wizażu Szczecin przy wyborze produktów jest poziom SPF, pamiętając, że SPF 30 lub wyższy zapewni Twojej skórze pełną ochronę, nawet w pochmurne dni. Pamiętaj, aby zawsze nakładać ponownie krem z filtrem po pływaniu lub korzystaniu z ręcznika i zawsze wybieraj produkty o szerokim spektrum działania.