Indywidualny kurs wizażu – idealne rozwiązanie dla profesjonalistów

22.12.2022 Ewa Winiarska

Praca w zawodzie wizażystki wymaga nieustannego doszkalania i szlifowanie swoich umiejętności. Można to robić m.in. poprzez udział w kursach i szkoleniach. Kolejnym krokiem, który dobrze jest podjąć po ukończeniu podstawowego szkolenia w grupie, jest indywidualny kurs makijażu dla profesjonalistów. Sprawdź, czego możesz się na nim nauczyć.

 

Indywidualny kurs makijażu – do kogo jest skierowany?

Na rynku można obecnie znaleźć szeroką ofertę kursów makijażu. Dotyczy to zarówno szkoleń grupowych, jak i warsztatów indywidualnych. Te ostatnie to szczególny rodzaj kursu, podczas którego dochodzi do spotkania 1:1 i możliwości dostosowania zakresu materiału do indywidualnych potrzeb i umiejętności kursanta. Zazwyczaj dostępne są dwa rodzaje takich szkoleń – dla początkujących oraz dla profesjonalistów. Ta druga opcja jest świetnym rozwiązaniem dla wszystkich osób pracujących już od jakiegoś czasu w zawodzie wizażysty. Pomaga uporządkować zdobytą dotychczas wiedzę i wejść na zupełnie nowy poziom umiejętności. Jest to intensywna forma nauki, ale jednocześnie dzięki poświęceniu 100% czasu kursantowi, można podczas takiego szkolenia liczyć na otrzymanie naprawdę solidnej dawki wiedzy i znacznego poszerzenia umiejętności.

 

Program kursów indywidualnych – czego nowego się dowiesz?

Program kursu może być zróżnicowany. Zazwyczaj choć w pewnym stopniu dostosowuje się go do oczekiwań i umiejętności osoby biorącej udział w szkoleniu. Poruszane zagadnienia skupiają się na technice wykonywania profesjonalnego makijażu, polecanych sprzętach czy produktach oraz tajnikach obsługi klienta. Udział w szkoleniu ma za zadanie przede wszystkim wyposażyć kursanta w umiejętności niezbędne w codziennej pracy w branży beauty. Organizator zapewnia również dostęp do kosmetyków, a czasem również do studia zdjęciowego, w którym można uwiecznić efekt swoich prac. Czas trwania takiego szkolenia to zwykle kilka godzin. Kurs indywidualny co do zasady jest przeznaczony dla pojedynczego kursanta, jednak niekiedy istnieje możliwość dołączenia drugiej, dodatkowej osoby.

 

Gdzie zapisać się na indywidualny kurs makijażu dla profesjonalistów?

 Indywidualny kurs makijażu dla profesjonalistów to jedna z najlepszych inwestycji w swoją przyszłą karierę zawodową. Z reguły kursant jest w stanie nauczyć się na nim więcej, niż podczas warsztatów odbywających się w większych grupach. Kurs indywidualny pozwala też na skupienie się w dużej mierze na ćwiczeniach praktycznych. Ofert kursu indywidualnego dla wizażystek należy szukać w instytutach i centrach szkoleniowych, które zajmują się tematyką warsztatów makijażowych. Z pewnością nie będziesz żałowała wzięcia udziału w szkoleniu, czerpiąc z niego dużą dawkę wiedzy przydatnej podczas każdego dnia pracy z klientkami.