Jak dopasować podkład do naszej skóry? – Kurs wizażu Szczecin

26.10.2022 Ewa Winiarska

Czy pamiętasz, jak patrzyłaś, jak Twoja mama nakładała rano makijaż? Jeśli jesteś taka jak my, ta rutyna była zarówno wprowadzeniem do świata piękna, jak i tym, co ukształtowało i wpłynęło na nasz wybór makijażu. W przypadku makijażu łatwo popaść w rutynę, stosując te same produkty z przyzwyczajenia, nie biorąc pod uwagę tego, co najlepiej sprawdza się nie tylko w przypadku naszego typu skóry, ale także w celu osiągnięcia pożądanego wyglądu. Nigdzie nie jest to bardziej prawdziwe niż w przypadku podkładu. Właściwy podkład jest podstawą każdego dobrego makijażu, a znalezienie tego właściwego jest jak znalezienie najlepszego przyjaciela. Aby ułatwić Ci proces wyboru, przygotowaliśmy krótki przegląd oparty o wiedzę specjalistów od kursu wizażu Szczecin, który pomoże Ci dowiedzieć się, jak wybrać odpowiedni podkład pod makijaż.

kurs na makijaż

Szkoła wizażu Szczecin – Pielęgnacja skóry pod podkładem

Pierwszą rzeczą, o której należy pamiętać jest to, że podkład to nie pielęgnacja skóry. Stosowanie odpowiedniej pielęgnacji skóry sprawi, że będzie ona zdrowa i będzie przeciwdziałać wysuszeniu lub natłuszczeniu, a także pomoże skórze zachować równowagę. Myśl o podkładzie pod makijaż jak o zasłonie – nie jak o masce. Jeśli musisz zakryć pryszcze, zaczerwienienia lub cienie pod oczami, rozwiązaniem jest korektor i/lub korektor, a nie podkład – nauczysz się tej techniki w szkole wizażu Szczecin. Znajomość swojego typu skóry pomoże Ci zawęzić listę. Wiesz, że nie kupisz kremu nawilżającego do skóry tłustej, jeśli masz skórę suchą; to samo z podkładem. W przeszłości musiałyśmy wybierać określony rodzaj podkładu dla danego typu skóry (płynny dla suchej i pudrowy dla tłustej). Jednak obecnie nie jest to już prawdą. Ponieważ formuły podkładów ewoluowały, obecnie możemy znaleźć pożądane wykończenie dla naszego typu skóry zarówno w podkładach w pudrze, jak i w płynie.

Kurs na makijaż – Odcień skóry i krycie podkładu

Odcień skóry. Wybierając kolor podkładu, ważne jest, aby wybrać odcień najbliższy tonacji skóry na twarzy i szyi, a nie na ramieniu. Twoje ramię może mieć inny odcień, a tym samym nie pasować do Twojej karnacji. W razie wątpliwości, zawsze lepiej wybrać nieco jaśniejszy odcień, ponieważ podkłady mają tendencję do utleniania się po nałożeniu i będą ciemnieć/dostosowywać się do odcienia skóry.

Wskazówka: Jeżeli Twoja karnacja jest nieco jaśniejsza na twarzy niż na ciele, po nałożeniu podkładu możesz użyć bronzera, aby ją dopasować. Pomoże Ci to uzyskać bardziej naturalne wykończenie, niż gdybyś wybrała podkład ciemniejszy od odcienia skóry twarzy. Idealnego dopasowywania podkładu do każdej karnacji możesz nauczyć się podejmując kurs na makijaż.

kurs na makijaż

Krycie podkładu. Jeśli chodzi o pokrycie, wszyscy mamy różne potrzeby i różne gusta w zależności od pożądanego rezultatu. Dostępne są lekkie, średnie lub pełne pokrycie. Jeśli chcesz wyrównać swój odcień skóry, ale nadal pozwalając swoją naturalną karnację pokazać przez, a następnie lekki fundacji pokrycie jest właściwym wyborem. Podkład o średnim stopniu krycia pozwoli Ci zakryć drobne niedoskonałości skóry, ale nadal będzie wyglądał naturalnie, ukazując jej strukturę. Podkład o pełnym kryciu zapewni Ci największe krycie i sprawi, że skóra nie będzie w ogóle widoczna.

Wskazówka: Pamiętaj, że niezależnie od wybranego stopnia krycia podkładu, zawsze lepiej jest użyć korektora, aby zakryć drobne niedoskonałości, takie jak trądzik czy cienie. Podkład ma za zadanie wyrównać koloryt skóry i przygotować ją do nałożenia makijażu, więc działa w parze z korektorem, dając piękne wykończenie.

Kurs wizażystki – Rodzaj podkładu, płynny czy w pudrze?

Płynny podkład. Chociaż istnieje wiele różnych rodzajów podkładu do wyboru, dwie główne kategorie to podkład w pudrze i płynny. Opcje wykończenia dla płynnego podkładu obejmują świecący, satynowy i matowy efekt. Świecący podkład nawilżający zapewni Ci zdrowy, błyszczący wygląd skóry. Satynowy podkład gwarantuje aksamitne i naturalne wykończenie, które wygląda wręcz jak druga skóra. Natomiast matowe wykończenie podkładu to oryginalny wygląd gwiazd Hollywood. Jest to doskonałe, neutralne wykończenie, które pozwala na zabawę z teksturą, dodając jej wymiaru, aby uzyskać wyrafinowany wygląd, którego tajniki możesz poznać na kursie wizażystki.

kurs wizażu szczecin

Wskazówka: W większości przypadków wybór wykończenia podkładu jest bardziej kwestią gustu, ponieważ wykończenie podkładu określi wygląd, do którego zmierzasz. Nie zapomnij jednak wziąć pod uwagę swojego typu skóry.

Podkład w pudrze występuje w 3 rodzajach: sypki, prasowany i wypiekany. Pudry oferują lekkie do pełnego pokrycia. Technika aplikacji decyduje o uzyskanym kryciu. Dzięki ewolucji formuły i składników, możesz obecnie uzyskać podkładów w proszku, które są dobre dla wszystkich typów skóry. Puder utlenia się na skórze i dostosowuje się do jej odcienia, więc w razie wątpliwości lepiej jest użyć podkładu nieco jaśniejszego.