Jak idealnie dopasować pomadkę? Kurs wizażu w Szczecinie

05.09.2022 Ewa Winiarska

Niekończąca się paleta pomadek, błyszczyków i szminek sprawia, że wizyta w sklepie z kosmetykami do makijażu może być przytłaczająca. W tym artykule dowiesz się, jak wybrać odpowiedni kolor ust, który będzie pasował do Twojego odcienia skóry, stroju i okazji. Dzięki poradom prosto z kursu wizażu w Szczecinie już nigdy nie będziesz musiała się stresować, gdy trafisz na alejkę z produktami do ust w sklepie.

kurs wizażu szczecin

Określ swój ton skóry – szkoła wizażu w Szczecinie

Zbadaj swoją skórę w naturalnym oświetleniu, aby określić swoją karnację: blada, jasna, średnia, opalona, ciemna. Skoncentruj się na skórze wokół linii szczęki, ponieważ to właśnie do niej powinniśmy dopasowywać produkty do ust według specjalistów ze szkoły wizażu w Szczecinie.

Blada skóra: Twoja skóra jest bardzo blada lub półprzezroczysta i bardzo łatwo się opala. Możesz mieć piegi i pewne zaczerwienienia.
Jasna skóra: Twoja skóra jest blada. Kiedy przebywasz na słońcu, najpierw zazwyczaj się spalisz, dopiero potem możesz się opalić.
Średnia: łatwo się opalasz i generalnie nie ulegasz poparzeniom lub masz wrażliwą skórę.
Opalona: Twoja skóra jest opalona lub oliwkowa. Rzadko się opalasz i wyglądasz na opaloną nawet w zimie.
Ciemna: Twoja skóra jest ciemna i nigdy nie ulegasz poparzeniom słonecznym. Twoje włosy są zazwyczaj naturalnie czarne lub ciemnobrązowe.

Spójrz na kolor żył na wewnętrznej stronie nadgarstka. To szybki sposób, aby dowiedzieć się, czy masz ciepły, neutralny czy chłodny odcień skóry.

indywidualny kurs makijażu

Niebieskie lub fioletowe żyły wskazują, że masz chłodny odcień skóry.
Zielone żyły oznaczają, że masz ciepły odcień skóry.

Jeśli trudno Ci zdecydować, czy Twoje żyły są niebieskie czy zielone, prawdopodobnie masz neutralny odcień skóry i możesz wybierać kolory zarówno z chłodnego, jak i ciepłego spektrum. Osoby o oliwkowej skórze mają zazwyczaj neutralny odcień skóry.

Zwróć uwagę, jak Twoja skóra reaguje na słońce: czy łatwo się opalasz, czy poparzasz?.
Skóra, która łatwo się opala ma więcej melaniny wskazuje na ciepły odcień skóry. Większość kobiet o pochodzeniu afrykańskim, karaibskim i indyjskim zalicza się do tej kategorii.
Jeśli spalasz się, zanim się opalisz (a może w ogóle nie możesz się opalić), to Twoja skóra ma mniej melaniny i masz niebieski odcień skóry. Jeśli masz głęboko hebanową skórę, możesz należeć do tej kategorii.

Przymierz złotą i srebrną biżuterię. Która wygląda lepiej? Złota biżuteria najlepiej wygląda przy ciepłych odcieniach skóry. Srebrna biżuteria wygląda najlepiej na chłodnych odcieniach skóry. Obie wyglądają dobrze na bardziej neutralnym odcieniu skóry.

Wybór koloru pomadki na zwykły dzień – indywidualny kurs makijażu

Znajdź kolor, który jest o jeden do dwóch odcieni głębszy niż Twój naturalny kolor ust. Aby sprawdzić, jak bardzo odcień jest zbliżony do Twojego naturalnego koloru, nałóż szminkę tylko na dolną wargę. Porównaj ten odcień z górną wargą. Jeśli odcienie są drastycznie różne, musisz szukać dalej.

Zdecyduj, czy chcesz, aby Twoje usta wyglądały na mniejsze czy większe. Ciemne odcienie faktycznie sprawią, że Twoje usta będą wyglądały na mniejsze, podczas gdy jaśniejsze odcienie mogą dodać im puszystości. Szminka o matowym wykończeniu również może spowodować, że usta będą wyglądały na cieńsze, podczas gdy błyszczyki i błyszczące odcienie mogą sprawić, że będą wyglądały na pełniejsze.

kurs wizażu szczecin

Określ swoją tonację. Pamiętaj, że Twoja tonacja pomoże Ci się ukierunkować, ale nie jest najważniejszym kryterium wyboru koloru szminki. Ważne jest, abyś wypróbowała różne odcienie i ostatecznie wybrała ten, który według Ciebie wygląda najlepiej.

Eksperymentuj z odcieniami, które specjaliści od indywidualnego kursu makijażu zalecają dla Twojej karnacji i odcienia skóry. Jeżeli masz jasną karnację, wypróbuj jasny róż, koral, brzoskwinię lub beż. Jeżeli masz chłodny odcień skóry, wypróbuj delikatną mokkę i nude brąz. Jeśli masz ciepłą tonację, wypróbuj blade różowe lub nude z odrobiną brzoskwini. Chłodne tonacje: wypróbuj odcienie różu lub żurawiny.

Jeśli masz opaloną skórę, staraj się unikać brązów i fioletów i wybieraj kolory z pomarańczową tonacją. Większość innych kolorów będzie wyglądać świetnie. Wypróbuj koral, lub głęboki róż. Jeśli masz ciemną karnację, spróbuj brązów lub fioletów takich jak orzech, karmel, śliwka lub wino. Chłodne tonacje powinny szukać rubinowych i winnych czerwieni. Ciepłe tony: spróbuj miedzi lub brązu.

Wskazówki dotyczące zakupów – kurs makijażu od podstaw

Wypróbuj szminkę na sobie, zanim ją kupisz. Oczyść tester odrobiną alkoholu (sklep powinien zapewnić go w butelce ze spryskiwaczem) i za pomocą pędzelka do testów lub wacika nanieś kolor na usta. Jeśli nie chcesz nakładać pomadki testera na usta, przetestuj ją na opuszkach palców. Opuszki palców są bliżej koloru ust niż nadgarstek lub bok dłoni.

indywidualny kurs makijażu

Usuń całkowicie jeden kolor pomadki przed nałożeniem następnego. W przeciwnym razie będziesz mieszać ze sobą wiele kolorów. Poproś sprzedawcę o płyn do demakijażu lub balsam. Upewnij się, że jesteś w dobrze oświetlonym miejscu. Wypróbuj szminkę przy niewielkiej ilości lub bez żadnego innego makijażu na twarzy. Poszukaj odcienia, który noszony bez innego makijażu rozjaśnia twarz i sprawia, że inny makijaż staje się zbędny.

Poproś o pomoc przy stanowisku do makijażu. Czasami trudno jest obiektywnie ocenić, co wygląda na nas najlepiej. Profesjonalistka po kursie makijażu od podstaw może dopasować Ci odpowiedni kolor.