Kurs makijażu dziennego – czy warto?

17.01.2023 Ewa Winiarska

Codzienny makijaż służy przede wszystkim delikatnemu podkreśleniu Twojej urody. Choć z pozoru taki make-up jest łatwy do wykonania, może się okazać, że nie do końca właściwie dobierasz jego rodzaj do typu urody i przez to nie korzystasz z pełnego potencjału, jaki daje perfekcyjny makijaż dzienny. Być może warto więc, abyś wybrała się na kurs makijażu dziennego prowadzony przez wizażystkę? Sprawdź!

kurs makijażu dziennego

Makijaż dzienny – podstawowe zasady

 

Można wyróżnić kilka typów makijażu. Zalicza się do nich m.in. makijaż dzienny, makijaż wieczorowy czy też makijaż ślubny. Każdy z nich ma służyć podkreśleniu urody, jednak makijaże te stosowane są w nieco innych okolicznościach i w związku z tym rządzą nimi pewne odmienne reguły.

 

Dotyczy to chociażby tego, że podczas wykonywania makijażu wieczorowego, postawimy na znacznie mocniejszy makijaż brwi czy makijaż oka, niż podczas nakładania makijażu dziennego. Codzienny makijaż ma wyglądać naturalnie i podkreślać Twoje atuty w delikatny sposób.

 

Powinien być dobrze dobrany do Twojego typu urody i być w stanie zatuszować niedoskonałości takie jak podkrążone oczy lub przebarwienia na skórze. Poszczególne elementy makijażu dziennego, takie jak konturowanie twarzy, służą temu, byś czuła się pięknie i pewnie z Twoją urodą, a nie przemianie Ciebie w inną osobę.

 

Czy perfekcyjny makijaż dzienny jest trudny?

 

Makijaż dzienny to podstawowy typ makijażu, od którego każda z nas powinna zacząć swoją przygodę z make-upem. Co jednak można powiedzieć o stopniu trudności jego wykonania? Co do zasady uważa się, że makijaż dzienny jest prostszy od wieczorowego.

 

Taki makeup wykonuje się bowiem delikatniej, używa jaśniejszych kosmetyków, zmniejsza to więc szansę na popełnienie błędu. Nie oznacza to jednak, że od każdej kobiety należy spodziewać się urodzenia z umiejętnością nakładania makijażu. Wbrew pozorom czynności takie jak konturowanie twarzy czy wytuszowanie rzęs bez grudek może przysporzyć sporo kłopotu.

 

Nie każda pani wie też, z jakich kosmetyków korzystać. Warto pamiętać, że tak naprawdę każdy element makijażu ma wpływ na ostateczny efekt, dlatego źle nałożony podkład czy pomadka mogą pogorszyć Twój wygląd i samopoczucie, zamiast je polepszyć.

 

Czego spodziewać się na kursie makijażu dziennego?

 

Rozwiązaniem dla pań, które w świecie makijażu stawiają dopiero pierwsze kroki, jest kurs makijażu. Każda kobieta może zapisać się na kurs grupowy lub skorzystać z oferty indywidualnego kursu makijażu. Szkolenie takie zawsze prowadzi wizażystka z wieloletnim doświadczeniem.

 

Tak naprawdę kurs makijażu przeznaczony jest zarówno dla pań, które chcą nauczyć się wykonywać makijaż na własne potrzeby, jak i tych, które chciałyby zweryfikować dotychczasowe umiejętności i wiążą swoją przyszłość z branżą beauty (w znaczeniu charakteru pracy zawodowej jako wizażystka). Kurs makijażu rozpoczyna zwykle przegląd kosmetyczki, by sprawdzić, jaki nowe kosmetyki warto nabyć i jakich pędzli oraz kosmetyków zacząć używać. Taka lista zakupów może bardzo pomóc w przyszłym robieniu makijażu na własny użytek.

 

Ważnym elementem kursu są też oczywiście ćwiczenia praktyczne. Czasem w drugiej połowie programu zawarte są również elementy pielęgnacji skóry oraz pokaz makijażu. Materiały szkoleniowe są wliczone w cenę kursu, najczęściej również kursantka otrzymuje kuferek zawierający podstawowe kosmetyki, takie jak podkład. Czas trwania to zwykle kilka godzin, a pod koniec otrzymasz imienny certyfikat ukończenia kursu.

 

Kurs indywidualny czy grupowy? Jakie są różnice?

 

Kurs makijażu może mieć formę warsztatów indywidualnych lub grupowych. Podczas obu z nich możesz liczyć na profesjonalne materiały szkoleniowe, w tym kuferek kosmetyków, czy też uzyskanie odpowiedzi na zadawane pytania.

 

Nie da się jednak ukryć, że bardziej indywidualne podejście ma miejsce wtedy, gdy wizażystka spotyka się jeden na jeden z kursantką. Może wtedy np. wykonać analizę kształtu twarzy. Kurs indywidualny będzie jednak zazwyczaj droższy od warsztatów odbywających się w większej grupie, z których również można wynieść wiele przydatnej wiedzy na temat tego, jaki makeup najlepiej jest nakładać na co dzień i jakie pędzle oraz kosmetyki będą do tego odpowiednie.

 

Jeśli więc chcesz nauczyć się wykonywać makijaż dzienny i myślisz nad rozpoczęciem kursu, musisz sama ocenić, jaka forma przyswajania wiedzy sprawdza się lepiej w Twoim przypadku.

 

Czy naprawdę potrzebuję kursu makijażu?

 

Makijaż dzienny podkreśla atuty, maskuje niedoskonałości i może zapewnić lepsze samopoczucie w pracy czy podczas wykonywania innych obowiązków. Czy jednak poprawne nakładanie makijażu wymaga skorzystania z kursu? Czy sztuki robienia makijażu na własne potrzeby nie nauczymy się samemu?

 

Na pytanie, czy kurs makijażu jest niezbędny ciężko odpowiedzieć jednoznacznie, jednak z pewnością można stwierdzić, że taki kurs jest bardzo przydatny. Pomaga uzupełnić kosmetyczkę w naprawdę dobrej jakości kosmetyki. Pokazuje, z jakich kosmetyków warto korzystać w przyszłości i jakie techniki zapewnią najlepszy efekt.

 

Zapisanie się na kurs makijażu zawsze więc będzie okazją do nabycia nowych umiejętności i wykonywania jeszcze lepszych makijaży codziennych.