Kurs makijażu dziennego – na czym polega? 

24.10.2022 Ewa Winiarska

Kurs makijażu dziennego – na czym polega? 

Makijaż dzienny rządzi się zdecydowanie innymi prawami niż makijaż wieczorowy. Taki make-up powinien być świeży i naturalny, nastawiony raczej na maskowanie niedoskonałości niż spektakularny efekt artystyczny. Podczas nakładania każdego rodzaju makijażu ogromne znaczenie ma jednak nie tylko dobór kosmetyków, ale również technika ich aplikacji. Jak dopracować ją do perfekcji? Z pomocą przychodzi kurs makijażu dziennego!

Z artykułu dowiesz się:

  • Czym jest makijaż dzienny
  • Do kogo skierowany jest kurs makijażu dziennego
  • Jak się przygotować do kursu makijażu
  • Jak przebiega kurs
  • Czego nauczysz się z kursu i do czego te umiejętności Ci się przydadzą 

Makijaż dzienny – czyli jaki?

Codzienny makijaż pomaga nam czuć się komfortowo, świeżo i pewnie w swojej skórze podczas zwykłych sytuacji, takich jak wyjście do pracy. Nie jest to więc ten typ makijażu twarzy, w którym główną rolę odgrywają mocno uwydatnione oczy i usta. W makijażu dziennym chodzi raczej o zamaskowanie niedoskonałości cery (kto z nas nie ma czasem problemu z wypryskami, cieniami pod oczami lub przebarwieniem?) bez jednoczesnego efektu maski. W dobrze wykonanym makijażu dziennym powinnyśmy czuć się świeżo i wyglądać naturalnie. Idealnym przykładem jest tzw. make-up no make-up, czyli technika, w której staramy się wyglądać właściwe jak niepomalowane. 

Kurs makijażu dziennego - na czym polega - makeup-institute.pl

Kiedy warto spróbować indywidualnego kursu makijażu?

Z wiedzą w żadnej dziedzinie, również w branży beauty, nikt się nie rodzi. Należy najpierw ją zdobyć. Można to zrobić na różne sposoby, jednak najlepiej jest nauczyć się wszystkiego, co istotne na warsztatach makijażu. Z pozoru prosty makijaż dzienny może być wyzwaniem, a jego właściwe wykonanie przesądzić o tym, czy nabierzemy pewności siebie, czy wprost przeciwnie. Na kurs makijażu dziennego powinny więc wybrać się zarówno panie, które chcą nauczyć się wykonywać go na własne potrzeby, jak i aspirujące do roli zawodowej wizażystki. Często makijażystki nie doceniają roli makijażu dziennego, skupiając się wyłącznie na doskonaleniu technik w wersji ślubnej czy wieczorowej. To błąd, ponieważ to właśnie prosty codzienny makijaż zapewnia lepsze samopoczucie w starciu z życiowymi wyzwaniami.

Kurs makijażu dziennego - na czym polega - makeup-institute.pl

Jak się przygotować? Czy muszę już coś umieć?

Te pytania zadaje sobie wiele pań, które myślą o rozpoczęciu kursu. Zastanawiają się, czy powinny zrobić przegląd kosmetyczki lub wybrać się wcześniej na pokaz makijażu, by mieć już jakąś podstawową wiedzę. Należy jednak uświadomić sobie, że na kursie makijażu wszyscy będą nastawieni na to, aby Cię nauczyć tego, czego potrzebujesz. Nie musisz wiedzieć nic wcześniej, bo wszystkie informacje zdobędziesz podczas zajęć. Co więcej, szukanie porad w źródłach takich jak YouTube mogą skutkować nabyciem nieprawidłowych wzorców i nawyków, które później będzie ciężko skorygować. Zamiast skupiać się więc na rozmyślaniu, czy Twoje dotychczasowe umiejętności są wystarczające, nastaw się na otwartość do zdobywania wiedzy i uwierz, że w przypadku technik wykonywania makijażu, nauka może być przyjemnością.

Kurs makijażu dziennego - na czym polega - makeup-institute.pl

Kurs makijażu dziennego – jak wygląda?

Kurs makijażu prowadzony jest przez wizażystki z wieloletnim doświadczeniem, a jego program dostosowany do możliwości każdej kobiety. Program kursu składa się z części teoretycznej, po której następują ćwiczenia praktyczne. Na wstępie zazwyczaj odbywa się przegląd kosmetyczki klientki oraz omówienie podstawowych rodzajów kosmetyków oraz potrzebnych w pracy wizażystki akcesoriów. Następnie zajmujemy się analizą kolorystyczną (wzbogaconą często o analizę kształtu twarzy) oraz oceną Twojego typu urody. W kolejnych etapach pora na ćwiczenia praktyczne poszczególnych technik: podkręcania rzęs, konturowania twarzy czy makijażu brwi. Po stronie organizatora jest zapewnienie wszystkich koniecznych pomocy, takich jak materiały szkoleniowe czy niezbędne kosmetyki. 

Kurs makijażu dziennego - na czym polega - makeup-institute.pl

Co po kursie makijażu dziennego? 

Kurs makijażu dziennego to zwykle dopiero początek przygody z niezwykłym światem branży beauty. Po jego ukończeniu otrzymujesz certyfikat ukończenia kursu oraz wszystkie materiały szkoleniowe na własność i tylko od Ciebie zależy, co dalej z tym zrobisz. Niektóre panie decydują się poprzestać na jednym szkoleniu i odtąd wykonywać perfekcyjny makijaż twarzy na własne potrzeby. Nie ma w tym absolutnie nic złego, ale jeśli chcesz, możesz też wybrać inną drogę. Niektóre kursantki decydują się na zapisanie na inne warsztaty i wybranie drogi zawodowej jako wizażystka. Wtedy warto nauczyć się też makijażu wieczorowego czy też makijażu kobiet dojrzałych. Jedno jest pewne, kurs makijażu dziennego to z pewnością najlepsza droga do zrozumienia, czym jest dobrze wykonany makijaż codzienny i w jaki sposób aplikować wszystkie rodzaje kosmetyków prawidłowo.

Kurs makijażu dziennego - na czym polega - makeup-institute.pl

Perfekcyjny makijaż dzienny – Ty też się tego nauczysz!

Nauka makijażu podczas profesjonalnego kursu to świetny sposób, by zdobyć wiedzę, której nie uzyskasz nigdzie indziej. Zawodowe wizażystki pokażą Ci, że konturowanie twarzy czy makijaż brwi można wykonywać z przyjemnością, a efektami tych działań cieszyć się na długo. Perfekcyjny makijaż dzienny jest dopełnieniem urody i umiejętnie stosowany może stać się sposobem na nabycie pewności siebie przez każdą kobietę. Jeśli wciąż się wahasz i myślisz, że makijaż twarzy to duże wyzwanie, a na kursie możesz zwyczajnie sobie nie poradzić, zapewniamy, że w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Podczas kursu każda pani jest w stanie nauczyć się makijażu dziennego, o czym przekonasz się już po pierwszym dniu zajęć!