Kurs makijażu. Makijaż ślubny – poradnik dla Panny Młodej

27.07.2022 Ewa Winiarska

Nasz ślub charakteryzuje się ogromną ilością zdjęć robionych na tym wydarzeniu. I oczywiście jest tak wiele rzeczy, co do których chcesz mieć pewność, że zostaną wykonane perfekcyjnie w tym wielkim dniu – od aranżacji siedzeń i muzyki po catering i wystrój. Niektóre rzeczy mogą wydawać się nam o wiele mniej ważne, tak jak np. makijaż ślubny. Ale skupmy się na chwilę właśnie na tym niezwykle ważnym aspekcie wydarzenia (chociaż na moment). Kursy na makijażystkę są idealną okazją, aby poprawić swoje umiejętności przed wielkim wydarzeniem. Z tego artykułu dowiesz się:

  • czym różni się makijaż ślubny od zwykłego
  • na co zwrócić uwagę wykonując ślubny makijaż
  • jak kurs makeup może pomóc w wykonaniu makijażu ślubnego
  • porady makijażowe na ślub

Biorąc się za sprawy związane ze ślubem kwestia makijażu Panny Młodej i jego wykonania związana jest ze starannym planowaniem i umiejętnościami praktycznymi. Jest to konieczne, aby mieć pewność, że w tym wielkim dniu wszystkie przebiegnie bez zakłóceń. Zrobienie własnego makijażu będąc Panną Młodą jest dosyć sporym generatorem stresu, gdzie sam ślub dostarcza nam wystarczająco zmartwień  — zwłaszcza jeśli nie masz pojęcia od czego powinnaś zacząć. Jest wiele do rozważenia: czy Twój ślub odbędzie się w plenerze czy w pomieszczeniu? Jaka będzie temperatura? Jaki schemat kolorów chcesz do siebie dopasować? Odpowiedź na te wszystkie pytania możemy odnaleźć podejmując kurs makijażu.

kurs na makijażystkę

Kursy na makijażystkę – czym różni się makijaż ślubny od zwykłego

Makijaż ślubny powinien posiadać pewne konkretne elementy. Powinien oddawać w jak najpiękniejszy sposób twoją osobowość, komplementować twój strój i utrzymać się na twarzy przez całą imprezę w akceptowalnym stanie. Przede wszystkim makijaż ślubny powinien sprawiać, że wyglądasz nadal jak ty – tylko bardziej elegancka. Lekki krem BB, używany na co dzień może być odpowiedni na wyjście ze znajomymi, czy kameralną kolację. Podczas ślubu powinniśmy zdecydować się na podkład, który będzie miał jednak lepsze krycie. Kurs make up pomoże ci dobrać odpowiedni odcień i wykończenie podkładu, adekwatne do twojego koloru czy typu skóry. Musisz upewnić się, że Twój korektor zdoła zamaskować wszystkie te nieznośne cienie pod oczami, abyś nie wyglądała na zmęczoną w dniu ślubu.

Twoja pomadka powinna być intensywnie napigmentowana i nie możesz jej po prostu wetrzeć w usta. Należy najpierw wykonać peeling i zetrzeć martwy naskórek, przyklepać małą ilością podkładu po czym użyć kredki do ust jako bazy. Po tym należy nałożyć minimum dwie warstwy pomadki, aby przetrwała ślubną kolację. Podejmując kurs makijażu, mamy świadomość, że makijaż ślubny musi być albo bardziej intensywny niż zwykły makijaż, albo być ulepszoną wersją tego, co zwykle robisz. Oczywiście z użyciem trwalszych i pełniejszych produktów.

Kurs make up – na co zwrócić uwagę wykonując ślubny makijaż

Wymagane jest, aby twój wizażysta ślubny miał świadomość obecnych trendów w branży beauty. Upewni się dzięki temu, że w tym wielkim dniu będziesz wyglądać świetnie. Sugerując się wiedzą zdobytą na kursie make up, jednym z najbardziej pożądanych obecnie stylizacji jest monochromatyczny makijaż w neutralnych odcieniach. W tej chwili modne są odcienie brzoskwini i kremu z nieskazitelną skórą i naprawdę czystymi oczami, tylko tusz do rzęs i miękkie usta. Dzisiejsze panny młode są olśniewające, ale nadal chcą wyglądać prawdziwie, w przeciwieństwie do malowanej lalki. Podkreśl swoje oczy – ciemne usta są całkowicie przestarzałe, ponieważ mogą dodać wieku twarzy. Porzuć eyeliner i wybierz miękki, brązowy cień do powiek na górnej i dolnej linii rzęs – minimalizm to podstawa.

Zamiast ciężkich rzęs wybierz pojedyncze rzęsy, które wyglądają równie zjawiskowo, ale są miękkie. Miękkie, stonowane pomadki w odcieniach cielistego różu i koralowców to w tej chwili popularny styl. Podejmując kurs makijażu uświadomisz się, że czysty minimalny makijaż jest łatwy do zrobienia i pozwala ukazać nasze naturalne rysy twarzy. Makijaż nie ma zmienić odcienia skóry, ale go wyrównać. Jeśli istnieje jedna zasada dotycząca makijażu w ten wielki dzień, to nie zasypywać twarzy produktami. Wybierz błyszczącą, wyglądającą na nawilżoną skórę, a wraz z nadejściem zimy czerwone usta będą się pięknie prezentować.

Kurs makijażu – porady makijażowe na ślub

Jeśli jest jedna rzecz, o której powinniśmy pamiętać podczas robienia makijażu ślubnego, to jest to równowaga. Kiedy jesteś panną młodą, prawdopodobnie twoi rodzice, przyjaciele, siostry mają własne zdanie na temat każdej części twojego ślubnego wyglądu. Nie ważne, czy chodzi o twój strój, biżuterię, makijaż, fryzurę czy buty. Osobą jakiej powinniśmy słuchać w tym przypadku jest ktoś kto ukończył kursy na makijażystkę i posiada specjalistyczną wiedzę na ten temat. Makijaż ślubny może być bardzo trudny. Zbyt dużo może sprawić, że będziesz wyglądać na zmęczoną lub starszą niż jesteś, a zbyt mała ilość może być rozczarowująca.

Jeśli chcesz skupić uwagę na swoich oczach, dodaj do swojego ślubnego makijażu takie cechy, jak eyeliner. Dobrym pomysłem będą ciemne cienie do powiek i sztuczne rzęsy. Kiedy wolisz odważne usta, postaw na naturalny makijaż oczu. Wybierz brązy zamiast czerni, podkreśl wewnętrzne kąciki oczu, aby wyglądały szerzej. Dodaj pojedyncze długie rzęsy zamiast grubych zestawów. Gdy dodajesz blasku swojemu ślubnemu makijażowi oczu, upewnij się, że nie przesadzasz z rozświetlaczem. Nikt nie chce, żeby twarz wyglądała jak świecąca kula dyskotekowa.