Kurs na makijaż – na czym polega makijaż francuski?

28.07.2022 Ewa Winiarska

Francuski kurs na makijaż jest uwielbiany wśród entuzjastów piękna, ponieważ oferuje nieskazitelny i elegancki wygląd. Powodem jest to, że paryskie kobiety tak naprawdę nie szukają idealnego, transformującego wyglądu. Ich makijaż polega na podkreśleniu i podkreśleniu naturalnych cech. Z tego artykułu dowiesz się:

  • na czym polega makijaż francuski
  • jak go wykonać
  • na co zwrócić uwagę wykonując taki makijaż

Kurs makijażu dziennego – na czym polega makijaż francuski

Francuskie kobiety kierują się szybkością wykonywanego makijażu i stawiają na minimalizm. Jednocześnie chcą oczywiście wyglądać oszałamiająco. Podejmując kurs na makijaż nauczysz się wykorzystywać swoje niedoskonałości, aby wykonać ledwo widoczny makijaż. Jedną z podstawowych zasad makijażu w stylu francuskim jest zachowanie równowagi. Mocno zabarwioną wargę równoważą neutralne oczy, a ciemny cień do powiek jest połączony z neutralnym kolorem ust. Francuzki lubią zachować klasę, a ich celem jest uzyskanie zdrowego, naturalnie wyglądającego blasku. Nigdy nie zobaczysz, że ich makijaż będzie wyglądał na ciężki lub przesadzony.

Jedzenie odgrywa bardzo ważną rolę w urodzie i ma ogromny wpływ na ogólny stan zdrowia Twojej skóry. Skóra jest lustrem twojego zdrowia, a jeśli się załamuje, wygląda na matową lub suchą, najpierw przyjrzyj się swojej diecie, a następnie dostosuj swoją rutynę pielęgnacyjną. Ponownie, nie ma znaczenia, jak skuteczne są twoje produkty kosmetyczne, jeśli nie masz zdrowej diety. Podejmując naukę w szkole makijażu dowiesz się, że dobra rutyna pielęgnacyjna to nie wszystko, ale połączenie jej ze zbilansowaną dietą jest niezbędne do uzyskania dobrej i czystej skóry. W końcu naturalnie zdrowa i promienna skóra będzie wymagać mniej produktów do pielęgnacji skóry, a tym samym mniej produktów do makijażu. Spróbuj zmniejszyć spożycie cukru, tłuszczu, alkoholu, glutenu i laktozy. Ale jednym z największych problemów skóry jest cukier. Rzeczywiście, nadmierne spożycie cukru nie tylko sprzyja rozwojowi bakterii powodujących trądzik, ale także rozkłada kolagen i przyspiesza proces starzenia, wpływając na gęstość i jędrność skóry. Pamiętaj więc o zdrowej diecie i spożywaniu cukru z umiarem.

kurs makijażu dziennego

Szkoła makijażu – jak wykonać makijaż francuski

Prawda jest taka, że ​​Francuzki nie polegają w dużym stopniu na makijażu. Zamiast tego francuski makijaż  zaczyna się od dobrej rutyny pielęgnacyjnej, aby ich skóra była naturalnie piękna i promienna. Tajniki takiej rutyny możesz poznać podejmując kurs wizażystki. Francuzi lubią podkreślać swoje naturalne cechy, zaczynając od skóry. Zawsze oczyszczaj skórę wieczorem, aby usunąć makijaż i zanieczyszczenia. Zaniechanie tego może uszkodzić skórę, spowodować wypryski i przyspieszyć proces starzenia. Według profesjonalistów, którzy zdobyli wiedzę w szkole makijażu najlepszym rozwiązaniem jest podwójne oczyszczanie. Najpierw użyj wody micelarnej, aby usunąć makijaż. Następnie użyj żelu oczyszczającego, aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia, takie jak martwe komórki naskórka. Podejście do makijażu dla Francuzek opiera się na dyskrecji. Ich makijaż nie może być oczywisty, ale raczej uwydatnia bardziej niż zakrywa. Wszystko jest używane z umiarem. Rzadko można zobaczyć kobietę na ulicach Paryża noszącą pełną twarz podkładu. Możesz pomalować usta żywą szminką lub pogłębić oczy dramatycznym, przydymionym cieniem do powiek.

Podejmując kurs na makijaż poznasz różne techniki stylizacji oczu i ust. Zdecyduj się na ołówek o konsystencji kremowej konturówki – powinien łatwo się rozmazywać, nie poruszać się i być idealny do tworzenia smokey eyes. Charakterystyczna czerwona warga to podstawa francuskiego wyglądu. Dodaje trochę dramatyzmu i można ją nosić z dżinsami i T-shirtem, a także sukienką koktajlową. Często będzie noszona z czystą twarzą i bardzo niewielkim innym makijażem. Mniej znaczy więcej to zdecydowanie podejście, za którym podążają Francuzki. Mają dostęp do wielu doskonałych produktów. Ponadto stulecia badań sprawiły, że Francja znalazła się na szczycie technologii, jeśli chodzi o innowacje w pielęgnacji skóry.

Kurs wizażystki – na co zwrócić uwagę wykonując makijaż w stylu francuskim

W wielkim skrócie makijaż francuski charakteryzuje się prostotą i równowagą. Stosując taką technikę poznaną na kursie wizażystki chcemy zwrócić uwagę na konkretny aspekt naszej urody – usta bądź oczy, które podkreślamy czerwoną szminką bądź ciemnym cieniem do powiek. Jest to mniej skomplikowane podejście do urody, np. francuskie kobiety stawiają na naturalność jeśli chodzi o włosach. Nie używają lokówek czy prostownic – dobra odżywka i szczotka to jedyne czego potrzebują, aby nadać włosom zdrowy wygląd. Ten look, którego możesz się nauczyć w szkole makijażu to bardzo naturalny, minimalistyczny makijaż. Twarz nie powinna być przesadnie wyrzeźbiona ani zbyt transformująca. Generalnie Francuzki używają makijażu tylko po to, aby nadać naturalny blask i podkreślić usta. Rzeczywiście, francuskie dziewczyny nie polegają zbytnio na makijażu, ale zamiast tego chcą, aby podkreślał on ich naturalne cechy. Dlatego rzadko zobaczysz na ulicach Paryża kobietę noszącą pełny makijaż z podkładem, konturowaniem, przydymionymi oczami i szminką. Ale najpierw, aby uzyskać francuski wygląd makijażu, musisz skupić się na dwóch rzeczach: rutynie pielęgnacji skóry i diecie. Rzeczywiście, chodzi o uzyskanie naturalnie zdrowej i dobrze wyglądającej skóry w celu użycia minimalnego makijażu.