Kurs wizażu Szczecin – jak dobrać odpowiedni krem nawilżający?

11.08.2022 Ewa Winiarska

W wielu częściach kraju zima sieje spustoszenie na skórze. Gdy zimne, suche powietrze na zewnątrz łączy się z gorącym ciepłem w pomieszczeniach, powstają warunki jak z Sahary. Jeśli dodamy do tego ciągłe mycie rąk w nadziei na zachowanie zdrowia przed wirusami, otrzymamy przepis na suchą, swędzącą skórę.
W przypadku większości osób, suchości skóry można łatwo zaradzić poprzez zmianę sposobu jej nawilżania. Ale mając do wyboru setki produktów, od czego w ogóle zacząć? Wszystkie te informacje otrzymasz podejmując kurs wizażu Szczecin, ale w tym artykule przedstawimy Ci najważniejsze informacje.

Krem nawilżający działa jak bariera ochronna dla Twojej skóry, utrzymując ją nawilżoną i zdrową. Mimo, że nie ma pewności co do konieczności stosowania kremu nawilżającego, większość ekspertów zaleca jego codzienne używanie. Oprócz stosowania dobrej diety i radzenia sobie ze stresem, specjaliści zalecają stosowanie kremu nawilżającego, który pasuje do Twojego typu skóry i sprawia, że Twoja skóra wygląda zdrowo i jest miękka, aby skutecznie pielęgnować skórę. Z tego artykułu dowiesz się:

 • jak rozpoznać swój typ skóry?
 • czym kierować się wybierając krem nawilżający?
 • czego unikać w kosmetykach do nawilżania skóry?

indywidualny kurs makijażu

Szkoła wizażu Szczecin – jak rozpoznać swój typ skóry?

Dobry sposób pielęgnacji skóry obejmuje codzienne nawilżanie i ochronę przeciwsłoneczną, aby zwalczać wolne rodniki i chronić przed promieniami ultrafioletowymi (UV) pochodzącymi ze słońca. Specjaliści posiadający wiedzę ze szkoły wizażu Szczecin zalecają nawilżanie po kąpieli, aby Twoja jeszcze mokra skóra zatrzymała wilgoć. Na podstawie wielu elementów, w tym genów i tych łatwiejszych do kontrolowania czynników, takich jak dieta, Twój typ skóry należy do jednej z pięciu kategorii. Najczęściej spotykanym typem u kobiet jest skóra mieszana. Warto znać swój typ skóry, aby mieć pewność, że nakładasz na twarz odpowiednie produkty. Skóra bardzo sucha prawdopodobnie nie skorzysta z produktu na bazie wody; skóra bardziej sucha doceni cięższe produkty nawilżające, aby wchłonąć jak najwięcej wilgoci. Określ swój typ skóry:

 • Sucha – skorzysta z cięższego produktu nawilżającego na bazie oleju, najlepszy będzie olejowy produkt nawilżający
 • Tłusta – w tym przypadku przyda się lżejszy produkt nawilżający na bazie wody
 • Dojrzała – korzystne dla niej będą produkty nawilżające na bazie oleju, aby zachować wilgoć
 • Wrażliwa – skorzysta najlepiej z kremów bogatych w łagodzące składniki kojące, takie jak aloes, które nie będą szorstkie dla skóry
 • Skóra normalna – najlepszy dla niej będzie lekki krem nawilżający

Indywidualny kurs makijażu – jak prawidłowo używać kremu nawilżającego?

Nałóż krem nawilżający zaraz po wyjściu spod prysznica. Kiedy twoja skóra jest wilgotna, grubsze kremy i maści łatwiej się rozprowadzają, a krem nawilżający jest bardziej skuteczny, ponieważ zatrzymuje wodę w skórze i powstrzymuje ją przed odparowaniem.

Słuchaj swojej skóry. Świetnie jest mieć rutynę pielęgnacyjną, ale w niektórych przypadkach ważne jest, aby ją zmienić, na przykład dostosowując się do innej pory roku. Podjęcie indywidualnego kursu makijażu to świetny sposób, aby dowiedzieć się co jest najkorzystniejsze dla naszej unikalnej twarzy. To powiedziawszy, bądź ostrożny co do nowych produktów, które wprowadzasz. Unikaj produktów z alkoholem, kwasami alfa-hydroksylowymi (AHA) i substancjami zapachowymi, aby pomóc skórze zachować naturalne olejki.

kurs wizażu szczecin

Nie zapomnij o ochronie przeciwsłonecznej. Słońce i inne rodzaje światła powodują uszkodzenia przez cały rok. Ochrona skóry przed słońcem poprzez szukanie cienia, gdy jest to wskazane, noszenie odzieży chroniącej przed słońcem i stosowanie kremu przeciwsłonecznego o szerokim spektrum działania z SPF 30 lub wyższym powinno być częścią Twojej codziennej rutyny, niezależnie od tego, jak ciemną lub jasną masz karnację. Oprócz ochrony przed rakiem skóry, filtr przeciwsłoneczny jest numerem 1 wśród znanych nam zabiegów przeciwstarzeniowych.

Kurs makijażu od podstaw – czego unikać wybierając kosmetyki nawilżające?

 1. Barwniki i perfumy. Niezależnie od tego, czy chcesz nawilżyć skórę suchą, wrażliwą, czy też coś pomiędzy, większość ekspertów twierdzi, że należy unikać niepotrzebnych i potencjalnie drażniących składników, takich jak barwniki i perfumy. Środki antybakteryjne mogą być również niepotrzebnie ostre, pozbawiając skórę olejków eterycznych.
 2. Składniki przyjazne dla ciała. To, co jest dobre dla Twojego ciała, nie zawsze jest dobre dla Twojej twarzy. Specjaliści, którzy ukończyli kurs makijażu od podstaw sugerują unikanie kremów nawilżających do twarzy zawierających popularne składniki produktów do ciała, takie jak lanolina, olej mineralny, woski czy masło shea. Mogą one zatykać pory i powodować trądzik na twarzy.
 3. Zbyt wiele kwasów. Unikaj alfa-hydroksykwasów, kwasu glikolowego, kwasu retinowego i kwasu salicylowego, jeśli masz suchą lub wrażliwą skórę. Składniki te mogą wnikać w skórę zbyt głęboko i szkodzić delikatnej skórze. Trzymaj się z dala od produktów zawierających alkohole.