Kurs wizażystki – jak najlepiej zadbać o swoją skórę?

03.08.2022 Ewa Winiarska

Możesz podejrzewać, że masz suchą, tłustą lub wrażliwą skórę, ale czy naprawdę znasz swój typ skóry? Kurs wizażystki pomoże ci go poznać. Znajomość swojego prawdziwego typu skóry może pomóc następnym razem, gdy będziesz w sklepie z kosmetykami. W rzeczywistości używanie niewłaściwych produktów – lub nawet spopularyzowanych internetowych hacków – dla twojego typu skóry, może pogorszyć trądzik, suchość lub inne problemy skórne. Z tego artykułu dowiesz się:

 • jak prawidłowo zbudować rutynę dbania o skórę
 • które produkty są idealne dla ciebie
 • jak radzić sobie z problemami skórnymi

Kurs wizażu szczecin – budowanie rutyny

Bez względu na typ skóry, codzienna pielęgnacja skóry może pomóc w utrzymaniu ogólnego stanu skóry i poprawić niektóre problemy, takie jak trądzik, blizny i ciemne plamy. Codzienna pielęgnacja skóry składa się z czterech podstawowych kroków, które możesz wykonać raz rano i raz przed snem.

 • Oczyszczanie – Wybierz środek oczyszczający, który nie obciąża skóry po myciu. Myj twarz nie częściej niż dwa razy dziennie lub tylko raz, jeśli masz suchą skórę i nie nosisz makijażu. Unikaj częstego mycia, a jeśli twoja skóra jest szorstka oznacza to, że zniknęły naturalne olejki twojej skóry.
 • Serum – Serum z witaminą C lub peptydami jest najlepsze dla porannej pielęgnacji. Powinno znajdować się wtedy pod kremem przeciwsłonecznym. Nakładając produkty na noc, najlepiej sprawdzi się retinol lub retinoid na receptę. W szkole wizażu szczecin nauczysz się idealnie dobierać serum do konkretnego typu skóry.
 • Krem nawilżający – Nawet tłusta skóra potrzebuje kremu nawilżającego, ale używaj takiego, który jest lekki, na bazie żelu i nie zatyka porów lub ich nie blokuje. Sucha skóra może skorzystać z większej ilości kremów nawilżających. Większość marek oznaczy swoje produkty jako żel lub krem ​​na swoich opakowaniach.
 • Krem przeciwsłoneczny – Zastosuj krem ​​przeciwsłoneczny z co najmniej 30 SPF na 15 minut przed wyjściem na zewnątrz, ponieważ aktywacja kremu przeciwsłonecznego zajmuje trochę czasu. Ciemniejsze odcienie skóry w rzeczywistości wymagają większej ochrony przeciwsłonecznej, ponieważ przebarwienia są trudniejsze do skorygowania. Wypróbuj filtr przeciwsłoneczny, który zapewnia ochronę przed promieniowaniem UVA/UVB o szerokim spektrum i jest zalecany przez Fundację do walki z rakiem skóry. Wykorzystując wiedzę dostępną na kursie wizażu szczecin wybieraj produkty, które pasują do twojego rodzaju i wrażliwości skóry, i pamiętaj o przeczytaniu etykiet. Niektóre produkty, takie jak retinol lub retinoidy na receptę, powinny być stosowane tylko na noc.

Szkoła wizażu szczecin – jak radzić sobie z trądzikiem

Istnieją sposoby radzenia sobie z problemami skórnymi bez jej uszkadzania. Pamiętaj tylko o zasadzie numer jeden w pielęgnacji skóry nauczanej w szkole wizażu szczecin: nie wyciskaj! Wyciskanie trądziku, zaskórników, strupów lub innych problemów skórnych może powodować otwarte rany lub ciemniejsze plamy na skórze zwane przebarwieniami. Otwarte rany mogą prowadzić do infekcji, trądziku lub blizn. Im głębsza rana, tym większe prawdopodobieństwo, że twoja skóra będzie się zabliźniać.

Leczenie trądziku zależy od tego, jak głęboki lub poważny jest twój trądzik. Ogólna pielęgnacja skóry jest najważniejszym krokiem w leczeniu, ale w przypadku łagodnego trądziku możesz użyć produktów dostępnych bez recepty z lokalnej drogerii, takich jak:

 • kwas salicylowy (opatrunki przeciwtrądzikowe o maksymalnej sile działania)
 • nadtlenek benzoilu (leki przeciwtrądzikowe)
 • alfa-hydroksykwasy
 • olejek z drzewa herbacianego

Zawsze nakładaj krem ​​przeciwsłoneczny po użyciu tych produktów rano, ponieważ mogą one powodować nadwrażliwość skóry. W przypadku natychmiastowych, podrażnionych i pojedynczych pryszczy możesz również wypróbować plastry lub naklejki na trądzik stosowane przez osoby, które ukończyły kurs wizażystki.

kurs wizażystki

Kurs wizażystki – blizny i hiperpigmentacja

Wypryski, blizny i ciemne plamy mogą zagoić się i zniknąć po kilku tygodniach do sześciu miesięcy. Natychmiastowe leczenie blizn i przebarwień obejmuje stosowanie makijażu i kremu przeciwsłonecznego, aby uniknąć dalszych uszkodzeń słonecznych i przebarwień. Możesz się tego nauczyć na kursie wizażu szczecin.

Inne składniki, o których wiadomo, że pomagają blaknąć blizny, to:

 • Silikon: Badania pokazują, że miejscowe nakładanie silikonu może poprawić grubość, kolor i teksturę blizny. Żel silikonowy można nakładać od 8 do 24 godzin dziennie. Szukaj produktów z dwutlenkiem krzemu wymienionym jako składnik.
 • Miód: Wstępne badania pokazują, że miód może leczyć rany i blizny. Możesz użyć miodu, jeśli szukasz leczenia domowego.
 • Witamina C: Szukaj tego składnika podczas zakupów kremów i środków nawilżających. Witamina C działa lepiej w połączeniu z innymi składnikami rozjaśniającymi, takimi jak soja i lukrecja.
 • Niacynamid: Badania pokazują, że niacynamid może pomóc w zmniejszeniu przebarwień i ciemnych plam, zwłaszcza po trądziku. Miejscowe nakładanie od dwóch do pięciu procent niacynamidu jest skuteczne u osób o jaśniejszych odcieniach skóry. Kurs wizażystki nauczy cię używać bardziej skomplikowanych metod pielęgnacji.
 • Kwas retinowy: Blizny potrądzikowe poprawiają się u osób, które zastosowały kombinację kwasu retinowego i kwasu glikolowego. Używaj produktów z tym składnikiem tylko na noc.