Witamina C – jak może pomóc naszej skórze? Szkoła wizażu Szczecin

17.08.2022 Ewa Winiarska

Nawet jeśli nie zajmujesz się pielęgnacją skóry, z pewnością widziałaś serum z witaminą C przedstawiany w Internecie jako korzystny produkt kosmetyczny. Ale co dokładnie witamina C robi dla Twojej skóry? Profesjonalna pielęgnacja skóry jest powszechnie znanym tematem w szkole wizażu Szczecin. W skrócie: witamina C jest „silnym przeciwutleniaczem”, który może potencjalnie pomóc rozjaśnić ciemne plamy, pomóc wygładzić drobne zmarszczki i zneutralizować szkodliwe dla skóry wolne rodniki pochodzące ze środowiska, w tym zanieczyszczenia i promieniowanie UV. Zanim jednak pobiegniesz i kupisz pierwsze pomarańczowe serum, które zobaczysz, musisz wziąć pod uwagę kilka ważnych rzeczy, ponieważ nie wszystkie produkty z witaminą C są takie same. W zależności od składu produktu i potrzeb Twojej skóry, witamina C może być nawet podrażniająca lub delikatna w niektórych przypadkach. Ale nie pozwól, aby to Cię zniechęciło do wypróbowania tego imponującego, naukowo popartego składnika. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, dlaczego i jak powinnaś włączyć serum z witaminą C do swojej rutyny pielęgnacyjnej.

szkoła wizażu

Kurs wizażu Szczecin – Jak witamina C działa na skórę?

Co dokładnie robi witamina C dla Twojej skóry? Cóż, ma potencjał, aby pomóc w wielu kwestiach, zwłaszcza gdy jest stosowana miejscowo w formie serum. Witamina C ma szeroki zakres ochronnych i przeciwstarzeniowych efektów dla skóry. Serum zazwyczaj oferują najwyższe stężenie aktywnej witaminy C i mają tendencję do lepszej penetracji skóry w porównaniu do innych produktów z witaminą C, takich jak kremy i środki oczyszczające. Oto kilka bardziej istotnych korzyści:

  • Witamina C może pomóc zmniejszyć wygląd drobnych linii i zmarszczek. Dzieje się tak dlatego, że przeciwutleniacz może pomóc skórze w produkcji kolagenu – białka, które nadaje cerze jędrność i sprężystość, co z kolei pomaga poprawić wygląd drobnych linii i zmarszczek.
  • Witamina C może pomóc rozjaśnić Twoją skórę. Przy konsekwentnym stosowaniu, Twoja skóra może stać się bardziej wyrównana w tonie i wręcz promienna, ponieważ witamina C hamuje nadprodukcję melaniny, substancji w Twoim organizmie, która wytwarza pigmentację włosów, oczu i skóry. Niektóre obszary skóry wytwarzają zbyt dużo melaniny, co prowadzi do hiperpigmentacji. To często objawia się jako ciemne przebarwienia skóry. Sztuki maskowania i zakrywania przebarwień skórnych możesz nauczyć się podejmując kurs wizażu Szczecin.
  • Witamina C może pomóc chronić skórę. Może pomóc w zapobieganiu uszkodzeniom skóry, które mogą być spowodowane przez czynniki środowiskowe, takich jak promienie UV, zanieczyszczenia lub dym, między innymi. Witamina C jest antyoksydantem, który pomaga zwalczać wolne rodniki (niestabilne cząsteczki w organizmie), które starzeją skórę.

Szkoła wizażu – Efekty uboczne stosowania witaminy C

Najczęstsze skutki uboczne stosowania serum z witaminą C to podrażnienie skóry, takie jak mrowienie po nałożeniu, zaczerwienienie i swędzenie, ale zdarza się to głównie w przypadku skóry wrażliwej lub reaktywnej. Przed wypróbowaniem jakiegokolwiek nowego produktu, zwłaszcza tak silnego jak serum, zawsze wykonuj test miejscowy na jednym obszarze skóry. Wielu specjalistów ze szkoły wizażu zaleca nakładanie niewielkiej ilości produktu na wewnętrzną stronę ramienia przez dzień lub dwa, aby sprawdzić reakcję skóry przed nałożeniem go na całą twarz.

kurs wizażu szczecin

Silniejsze preparaty mogą mieć czasami niskie pH, co może być szczególnie drażniące dla osób o suchej i/lub wrażliwej skórze. Aby być bezpiecznym, zaleca się rozpoczęcie od łagodniejszej formuły – takiej, która zawiera mniej niż 5% witaminy C – a następnie, jeśli chcesz, zwiększanie jej zawartości. Większość osób może zwiększyć zawartość witaminy C do 10%, gdy ich skóra to wytrzyma, a niektórzy mogą zwiększyć jej zawartość do 20%, pod warunkiem, że będą ją stosować tylko raz dziennie.

Kurs wizażystki – Jak używać witaminy C w codziennej rutynie pielęgnacyjnej?

Niezależnie od tego, czy Twoja skóra jest sucha, tłusta czy mieszana, witamina C jest korzystna dla zdrowia skóry, pomagając jej dłużej wyglądać i czuć się zdrowo i młodo. Istnieją dwa sposoby wykorzystania witaminy C do pielęgnacji skóry polecane przez osoby, które ukończyły kurs wizażystki: przyjmowanie odżywcze i stosowanie miejscowe.

  1. Przyjmowanie składników odżywczych. Żywność bogata w witaminę C, taka jak pomarańcze i jagody, oferuje wiele korzyści zdrowotnych. I choć prawdą jest, że możesz dostarczyć sobie mnóstwo witaminy C jedząc dużo owoców i warzyw, to jednak witamina C zawarta w diecie nie wystarczy, abyś zauważyła zauważalną poprawę stanu swojej skóry. Dzieje się tak dlatego, że witamina C przyjmowana z dietą jest wystarczająca, aby dotrzeć do niższych warstw skóry, ale generalnie nie dociera do jej górnych warstw.
  2. Stosowanie miejscowe. Stosowana miejscowo witamina C jest wchłaniana bezpośrednio do najwyższych warstw skóry, co pozwala jej natychmiast rozpocząć pracę nad wygładzaniem skóry, redukcją drobnych zmarszczek i ciemnych plam oraz ochroną przed wolnymi rodnikami. Witamina C jest dostępna w postaci kremów nawilżających do twarzy i serum.